Zvezdan Mitrovic: “Takım içi problem var”

Galatasaray Ekmas Başantrenörü Zvezdan Mitrovic kaybedilen JDA Bourgogne Dijon maçından sonra konuştu.

Zvezdan Mitrovic: “Takım içi problem var”
Yayınlama: 31.01.2024
8
A+
A-
Basketbol Şampiyonlar Ligi Son 16 Çeşidi J Grubu 2. haftasında Fransa temsilcisi JDA Bourgogne Dijon’a, 25 sayı öndeyken 96-93 mağlup olan Galatasaray Ekmas’ın başantrenörü Zvezdan Mitrovic istifa etmek için bir neden göremediğini söyledi.

Mitrovic, Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapılan maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalar yaptı.

Basın toplantısına maçın değerlendirmesiyle başlayan Mitrovic, “Böyle bir maçtan sonra yorum yapmak çok zor. Dijon’a karşı en üst düzeyde hazırlığımızı yapmıştık. Son çeyreğe kadar her şey çok iyi gidiyordu. Herkes böylesine iyi bir performanstan sonra maçın bittiğini düşündü ama son dönem 32-10’luk skor ile geri düştük. Rakibimizi tebrik ediyorum. İlk 3 çeyrek sonunda 60 sayımız vardı. Maçı basitçe bitirebilirdikolmadı. Basketbol bu türlü bir oyun. Biz de hafta sonu oynadığımız maçta bu türlü savaş yaparakkazanmıştık. Mlesef bugün kaybettik. Hakem tarafında da kimi yanlışlar oldufakat maçı kaybetmemizin sebebi bu değildi.” diye konuştu.

“İSTİFA ETMEYECEĞİM”

Karşılaşmanın akabinde sarı-kırmızılı taraftarlarla tartışan Mitrovic, “İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?” halindeki soru üzerine, “İstifa edecek bir sebep göremiyorum. Bunu neden sorduğunuzu bilmiyorum. Bu çok enteresan. Basın toplantılarında ilk defa soru soran birini görüyorum. Epeyce profesyonel. Bilmiyorum tahminen de hali hazırda son 16 çeşidi oynarken ve çeyrek final gayemiz varken sen beni kovardın.” sözlerini kullandı.

Takım içinde problemler olduğundan söz eden 53 yaşındaki başantrenör, şunları kaydetti:

“Maçı kaybettik gördüğünüz aynıi. Her şeyini ortaya koyan bir koç olarak yapabileceğimin en uygununu yapıyorum. Tahminen de basketbolu benden daha iyi biliyorsunuzdur. Yardımcılarımla birlikte elimizden gelenin en uygununu yapmaya çalışıyoruz. Basın toplantısında konuşulacak mevzular değil lakin takım içinde kimi sorunlarımız var. Herkes basketbolu biliyor. Sorunlu bir vakitte takımı oluşturduk. Son 13 maçta 9 galibiyetimiz var. Kimileri bunu görmezden gelmeye çalışıyor. Farklı bakış açıları var. Tabii ki istifa etmeyi düşünmüyorum. Bilhassa böylesine iyi oynadığımız 30 dakika sonrasında düşünmüyorum.”

ABD’li oyun kurucu Dee Bost ise, “Böylesine bir maçtan sonra bir yorumda bulunmak çok zor. Yalnızca bu türlü bir yenilginin iğrenç olduğunu söyleyebilirim. Basitçe iyi başladığımız bir işi bitiremedik.” şeklinde görüş belirtti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights