Hamilton’dan öz eleştiri: “Kariyerimin en berbat performanslarından biriydi!”

Mercedes pilotu Lewis Hamilton Kanada Grand Prix sinde mesleğinin en berbat sürüşlerinden birini çıkardığını düşünüyor

Hamilton’dan öz eleştiri: “Kariyerimin en berbat  performanslarından biriydi!”
Yayınlama: 10.06.2024
7
A+
A-

Kanada Grand Prix’sine 7. sıradan başlayan Lewis Hamilton, yarışın ilk kısmını Fernando Alonso’nun arkasında kalarak geçirdi.

Alonso’yu geçmesiyle ve güvenlik araçlarının gridi yakınlaştırmasıyla öndeki mücadeleye dahil olan Hamilton, son çeşitlerde üçüncü sıraya kadar yükselse de takım arkadaşı George Russell’a geçildi ve damalı bayrağı 4. sırada gördü.

Yarışın akabinde kendi performansını eleştiren 7 sefer dünya şampiyonu pilot, şunları söyledi: “Hafta sonu boyunca sahiden kötü bir performans gösterdim. Sıralama tiplerinde öteki şeyler de işin içine girdi, yeniden de ortadaki fark çoğunlukla kendi performansımdan kaynaklıyordu. Yarış ise mesleğimin en berbat yarışlarından biriydi. Çok fazla yanılgı yaptım. Sıralama çeşitlerinde daha iyi bir performans gösterip önlerden başlayabilseydim daha iyi bir pozisyonda olurdum.”


“Mercedes, yarışı kazanabilecek tempoya sahipti”

Sözlerine devam eden İngiliz pilot, fabrikadaki mühendislere teşekkür etti ve aracın zafere ulaşabilecek tempoda olduğunu belirtti.

Hamilton, “Fabrikadaki herkese çok teşekkür ederim zira aracımız artık mücadele edebileceğimiz bir araç hâline geliyor. Sezonun diğer kısmına doğru ilerlerken asıl olumlu gelişme bu. Sezon ilerledikçe güncellemeler gelmeye devam edecek ve önde nitekim yakın bir mücadele olacak. Bence bu hafta sonu aracımız yarışı kazanabilecek sürate sahipti. Zati bu yüzden sergilediğim kötü performans canımı daha çok acıtıyor.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights