Zeynep Sönmez, dev başarıya bir adım uzakta!

Teniste sezonun üçüncü grand slam turnuvası Wimbledon da milli tenisçi Zeynep Sönmez elemelerde Polona Hercog u yenerek ana tabloya yükselebilmek için son tipe kaldı

Zeynep Sönmez, dev başarıya bir adım uzakta!
Yayınlama: 27.06.2024
5
A+
A-
Teniste sezonun üçüncü grand slam turnuvası Wimbledon’da milli tenisçi Zeynep Sönmez, elemelerde Polona Hercog’u yenerek ana tabloya yükselebilmek için son tipe kaldı.
Sezonun ikinci grand slam turnuvası olan Fransa Açık’ta ana tabloya kalmayı başaran dünya 136 numarası Zeynep Sönmez, Wimbledon ikinci eleme turunda dünya 182 numarası Sloven tenisçi Polona Hercog’la karşılaştı. Rakibini 2-6, 6-4 ve 6-0’lık setlerle 2-1 yenen 22 yaşındaki milli sportmen, tur atladı.
Zeynep Sönmez, elemelerin son aşamasında yarın dünya 131 numarası Ukraynalı Daria Snigur’la karşılaşacak. Zeynep, bu maçı da kazanırsa ana tabloya kalarak büyük bir muvaffakiyet daha elde edecek.
Dünya 260 numarası olarak elemelere katılan bir diğer milli sportmen İpek Öz ise elemelerde ikinci cinste tertibe veda etti. Dünya 128 numarası Macar tenisçi Dalma Galfi’yle karşı karşıya gelen İpek, ilk seti 7-5 kazanmasına karşın diğer setleri 6-1’lik sonuçlarla kabetti ve korttan 2-1’lik sonuçla yenik ayrılarak elendi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights