Volkan Demirel’den Jose Mourinho sözleri

A Milli Futbol Takımı ile birlikte İtalya’da bulunan teknik direktör Volkan Demirel, Fenerbahçe’nin yeni teknik yöneticisi Jose Mourinho hakkında konuştu. Demirel, “İsim olarak çok büyük bir isim. En ufak bir çocuğa bile sorsanız Mourinho ismini herkes biliyor. Tabii ki Türkiye’de bunun karşılığı reklam olarak çok büyük ama lig başlamadan, bu süreci görmeden yorum yapmak çok yanlış olur. ” dedi.

Volkan Demirel’den Jose Mourinho sözleri
Yayınlama: 05.06.2024
6
A+
A-

A Milli Futbol Takımı ile birlikte İtalya’da bulunan teknik yönetici Volkan Demirel, ay-yıldızlı grubun 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2024) en az çeyrek final oynayabileceğine inandığını söyledi.

İŞTE DEMİREL’İN SÖZLERİ:

Çünkü benim oynadığımla şu dönem arasında çok büyük fark var. Daha çok yurt dışı deneyimi olan, daha genç ama daha genç olmasına karşın alandaki olgunluğuyla hareket eden bir takıma sahibiz ve teknik yöneticimiz de Montella. Ben kendisini çok takdir ediyorum. Hem Adana Demirspor’da hem de milli takımda yaptığı organizasyon başarılı. Milli ekibimiz ismine iyi geçeceğini düşündüğüm bir turnuva olacak. Kümeden çıkacağımıza kesin gözüyle bakıyorum. ama bu eleme maçlarında skor belli olmaz. Karşınızdaki rakip kim olursa olsun o anki koşullarla günün imkanları size skor getirir. Bu manada milli grubumuzun en azından çeyrek ya da yarı final göreceğini düşlüyorum, umuyorum. İnşallah da düşündüklerimizi gerçekleştiririz, Hem ülke olarak hem futbol olarak buna gereksinimimiz var. Eminim ki tüm Türkiye birlik olup, bizim gücümüzle, ekibimizin da oyunuyla Avrupa’da hoş bir ses getireceğiz.

Gençfakat yetenek ve Avrupa deneyimi olarak çok kaliteli bir takıma sahibiz. Biz oynarken çok aidiyet hislerine sahip insanlardık. Bu bayrağı, bu ülkeyi çoğu zaman aklımızın en uç düzeyine taşıdık ve o denli mücadele ettik. Bu kalitenin yanında, bu aidiyet duygusu ile mücadele edersek bence kupaya bile bir elle dokunabilirizi geliyor. Tamamen bu usul kısa şampiyonalarda günlük performanslar, günlük yaşanabilecekler size skorları yansıtıyor. O denli bir mutluluğa hasret kaldığımız için ben çok istiyorum. İnşallah bu sene istediklerimize kavuşacağız.

DEMİREL’DEN MOURİNHO YORUMU

İsim olarak çok büyük bir isim. En ufak bir çocuğa bile sorsanız Mourinho ismini herkes biliyor. Tabii ki Türkiye’de bunun karşılığı reklam olarak çok büyüklig başlamadan, bu süreci görmeden yorum yapmak çok yanlış olur. İnşallah başarılı olur. Mourinho’nun gelmesine insanlar mutlu oluyor zira herkes bir muvaffakiyet, bir hedef bekliyor. Bu hedefe götürülebilecek bir isim mi? Evet.Türkiye, kurallar.. İsminiz ne olursa olsun doğru planlamayla hareket edilirse esasen muvaffakiyet kaçınılmaz oluyor. İnşallah düşündükleri gibi bir sezon olur.

“KASKLA BİLE TANINIYORUM”

Volkan Demirel, Mourinho’nun imza gününde, Ülker Stadı etrafında eşiyle birlikte motosiklet ile gezerken sarı-lacivertli taraftarların arasında kalmasının hatırlatılması üzerine ise, “Ben motor sevdalısı bir beşerim. Eşimle birlikte motorla gezmeyi seviyoruz. O kaskı korunma amacıyla takmıştık tamamen. O gün açıkçası unuttum, marinadaydık. Bu türlü bir kutlama olduğunu biliyordum ama o an aklımdan çıkmış. Girmiş bulundukgirince de taraftarlar tanıdı. Kaskla bile tanınıyorum. Bence buradan bakmak lazım olaya. Bunlar benim adıma çok memnunluk verici şeyler. Benim büyüdüğüm yer. Fenerbahçe’ye hayatımı borçluyum. O yüzden onların beni kaskla bile tanıması çok büyük memnunluk.” değerlendirmesinde bulundu.

Şu an için plan yok. Çok zor bir devirden geçtim. Elimden geldiği kadarıyla Hatay’ı bir yerlere taşımaya çalıştım, ki taşıdım da. O yüzden gönlüm çok rahat. Ligde de kalabildiler. Zati çoğu zaman kalacaklarını düşünüyordum. ama tabii ki sonuç almadan bunu göremiyorsunuz. Ben 1 ay önce ayrıldımfakat orada çok hoş hisler biriktirdim. O yüzden onlarla gurur duyuyorum. Bütün zorluklara karşın ellerinden gelen her şeyi yapmaya çalıştılar, bir gün bile şikayet etmediler. Bence bu sezon gönüllerin şampiyonu Hatayspor’dur. Ben de artık bir deneyim edindim. Yaşanmışlıkları hafızaya alıp, kaydettik. Kendime biraz zaman vermek istiyorum zira çok yoruldum. Bu vakitten sonra da en doğru, en hayırlı yerde başlamak için çalışmalara devam edeceğiz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights