VakıfBank Spor Kulübü’nden KAÇUV’a destek

VakıfBank Bayan Voleybol Kadrosu’nda genel menajer Banu Can Schürmann, başantrenör Giovanni Guidetti ve kaptan Cansu Özbay, Kanserli Çocuklara Umut Vakfına (KAÇUV) destek gayesiyle “Umut Kafe”de satış yaptı.

VakıfBank Spor Kulübü’nden KAÇUV’a destek
Yayınlama: 13.02.2024
13
A+
A-

VakıfBank Spor Kulübü, kanser tedavisi gören çocuklara destek emelli bir aktifliğe imza attı. Genel menajer Banu Can Schürmann, başantrenör Giovanni Guidetti ve oyunculardan Cansu Özbay, 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü’ne dikkat çekmek için ‘Umut Kafe’de satış yaptı.

VakıfBank Spor Kulübü ve Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü’ne dikkat çekmek için VakıfBank Spor Sarayı’nda bir aktifliğe imza attı. Satışlardan elde edilen gelirlerin kanserli çocukların tedavisinde kullanıldığı ‘Umut Kafe’ isimli araç, spor sarayının önünde kuruldu. Bu aktifliğe destek olmak amacıyla tezgahın başına geçen kulüp menajeri Banu Can Schürmann, başantrenör Giovanni Guidetti ve Cansu Özbay, kanserli çocuklar için taraftara satış yaptı. Büyük ilgi gören etkinlik sırasında Guidetti ve Cansu alışveriş yapan taraftara KAÇUV logolu tişört de ikram etti.

BANU CAN SCHURMANN: ELDE EDİLEN GELİR KANSERLİ ÇOCUKLARA GİDECEĞİ İÇİN ÇOK MUTLUYUZ

KAÇUV’a bundan sonraki etkinliklerinde yardımcı olmak istediklerini söyleyen VakıfBank Spor Kulübü Genel Menajeri Banu Can Schürmann, “Bugün KAÇUV için kupa maçımız öncesinde seyircilerimiz, taraftarlarımızla bir arada buluştuk ve onlar çay, kahve, kurabiye satışı yaptık. Elde edilen gelir kanserli çocuklara gideceği için çok memnunuz ve gururluyuz. Giovanni Guidetti ve Cansu Özbay bize eşlik etti. Çok hoş bir atmosfer oldu. Çok keyifli geçti. KAÇUV’a bundan sonraki etkinliklerinde elimizden geldiğince yardımcı olmak istiyoruz” sözünü kullandı..

GIOVANNI GUIDETTI: KAÇUV’U YAPTIKLARI KUSURSUZ İŞ İÇİN TEBRİK EDERİZ

Çok eğlenceli bir tecrübe olduğunu ifade eden VakıfBank Başantrenörü Giovanni Guidetti, “Çok eğlenceli bir tecrübe oldu. İnsanların coşkusu ve iştiraklerini görmek hoştu. Kahve satışları sırasında, doğru parayı almak için elimden geleni yaptım. Umarım bana kızmamışlardır. KAÇUV’u bu yaptıkları olağanüstü iş için tebrik ederiz. Bunu yaptıkları için onlara minnetarız. Umarım farklı bir vakitte tekrar gerçekleştiririz” diye konuştu.

CANSU ÖZBAY: KANSERLE MÜCADELENİN İLK AYAĞI ŞUURLU OLMAK

Saha içinde olduğu kadar, saha dışında da çok önemli sorumluluklarının olduğunu ifade eden VakıfBank oyuncusu Cansu Özbay, “15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü’ne dikkat çekmek için bu türlü bir aktifliğe destek verdik. Saha içinde olduğu kadar, saha dışında da çok önemli sorumluluklarımız olduğuna inanıyorum. Kanserle mücadelenin ilk ayağı şuurlu olmak. Toplumun bilinçlenmesi, kanserli çocuklara umut olunması için büyük bir mücadele veren KAÇUV ile bu türlü bir ortak aktiflikte yer almak hem benim için hem de kulübüm için çok değerli. Taraftarımız da burada bizlerle bir arada olarak kanserli çocuklara destek oldu. Onlara da teşekkür ediyorum” dedi.

VAKIFBANK KAÇUV İŞ BİRLİĞİ

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) ile VakıfBank iş birliği 2019 yılı İstanbul Maratonu ile başladı. Maraton kapsamında VakıfBank Koşu Takımı, yardımseverlik koşusu kampanyalarıyla KAÇUV projelerine destek vermektedir. Ayrıyeten VakıfBank Genel Müdürlük binasında KAÇUV Umut Kafe ziyaretleri, KAÇUV Umut Dükkanı satış aktiflikleri geçekleştirilmektedir. Banka içerisinde 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü ile ilgili farkındalık çalışmaları da gerçekleştirilmiştir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights