Türkiye Süper Enduro Şampiyonası ve ATV Kupası yarışları başladı

Tunceli’de düzenlenen Türkiye Süper Enduro Şampiyonası ve ATV Kupası yarışları start verdi.

Türkiye Süper Enduro Şampiyonası ve ATV Kupası yarışları başladı
Yayınlama: 30.06.2024
6
A+
A-

Tunceli’de, Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun organize ettiği Türkiye Süper Enduro Şampiyonası ve ATV Kupası yarışları başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca, Valilik, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ve Türkiye Motosiklet Federasyonu iş birliğinde kentte MotoFest organize edildi.

Şenlik programı kapsamında kentin Örenönü Tabiat Parkı’nda Türkiye Süper Enduro Şampiyonası 2. ayak ve ATV Kupası yarışları yapılıyor.

Tertibe farklı vilayetlerden katılan 40 atlet, EPrestij, EUsta, EHobi, EVeteran ve ATV Kupası ile Süper Enduro GP sınıflarında mücadele etti.

Çok sayıda vatandaş organizasyonu ilgiyle izledi.

Atletlerden Osman Karatepe, muhabirine yaptığı açıklamada, Sakarya’dan Tunceli’ye gelerek yarışa katıldığını söyledi.

Motosiklet tamircisi olduğunu belirten Karatepe, “Hobi olarak motosikletle ilgileniyorum. Yaklaşık bin 100 kilometre yol kat edip Tunceli’ye geldim. Parkur çok hoş ve akıcıydı. Organizasyonu düzenleyen Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Tunceli’nin tabiatını ve vadilerini de çok beğendim.” dedi.

Mustafa Temiz de yaklaşık 15 yıldır motosiklet sporuyla ilgilendiğini anlattı.

Temiz, Tunceli’nin tabiatına hayran kaldığını dile getirerek, “Türkiye’nin her yerinde düzenlenen yarışlara gidiyoruz. Bu sefer de talihimize Tunceli çıktı. Buraya ilk kez geliyorum ve herkesin de gelip görmesini isterim.” sözlerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights