Türkiye, Avrupa Gençler ve BMU Motokros şampiyonaları start aldı!

Türkiye, Avrupa Gençler ve BMU Motokros şampiyonaları Afyonkarahisar’da başladı.

Türkiye, Avrupa Gençler ve BMU Motokros şampiyonaları start aldı!
Yayınlama: 18.05.2024
4
A+
A-

Türkiye Kayo, Avrupa Gençler ve Balkan Motosiklet Birliği (BMU) Motokros şampiyonaları idman ve sıralama cinsleriyle Afyonkarahisar’da gerçekleştiriliyor.

Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde düzenlenen Türkiye Kayo’nun ilk ayağı, Avrupa Gençler ve BMU Motokros’un ikinci ayak yarışlarının idari ve teknik denetimleri ile heyet toplantısı yapıldı.

Pistteki hazırlıkların tamamlanmasının akabinde 3 şampiyonanın da MX, MX1, MX2, MX2 junior, MX125, MX senior, veteran, bayanlar, 50 cc, 65 cc ve 85 cc kategorilerinde idman ve sıralama cinsleri başladı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen yarışlara, 6 ülkeden 158 sportmen katılıyor.

“Dünyanın en hoş motokros parkurlarından bir tanesi Afyonkarahisar”

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, muhabirine, yarışlara katılan sportmenlerin bugün serbest idmanla başladığını, sıralama tipleriyle da devam edeceğini söyledi.

Yarışların en heyecanlı kısmının yarın yaşanacağını aktaran Uçar, “Afyonkarahisar’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleriyle birleştirdiğimiz şampiyonalarımızda 158 atletimiz kıyasıya mücadele edecek. Dünyanın en hoş motokros parkurlarından bir tanesi Afyonkarahisar. Altyapısı itibarıyla da sportmenlerin en zevkli yarışları çıkarttığı parkurlar arasında.” diye konuştu.

“Motokros tüm motor sporlarının dinamosu ve başlangıç düzeyi manasına geliyor”

Uçar, Afyonkarahisar’daki 3 motokros şampiyonasına katılan atletlerin yaklaşık 100’ünün genç ve çocuklardan oluştuğunu kaydetti.

Motokrosun tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok büyük bir sürat ve ivmeyle geliştiğini vurgulayan Uçar, “Motokros tüm motor sporlarının dinamosu ve başlangıç düzeyi manasına geliyor. 65 cc de yarın 45 atletle start alacağız. Çocukların yarıştığı 50 cc kategorisinde ise tekrar 50’ye yakın atletimiz var. Bu bizi çok sevindiriyor. Gelecek manada da hoş işaretler veriyor. 19 Mayıs’ta da gençliğe ve spora verdiğimiz ilgiyi ve değeri bu tertiple da taçlandırmış olacağız.”ifadesini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights