Toprak Razgatlıoğlu dünya şampiyonluğuna odaklandı

Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, 2024 Dünya Superbike (SBK) Şampiyonası’nı kazanmaya odaklandığını ifade etti.

Toprak Razgatlıoğlu dünya şampiyonluğuna odaklandı
Yayınlama: 11.06.2024
5
A+
A-

Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, 2024 Dünya Superbike (SBK) Şampiyonası’nı kazanmaya odaklandığını söyledi.

Motosiklette Superbike Dünya Şampiyonası, yaklaşık 2 aylık aranın akabinde bu hafta sonu İtalya’da yeniden başlayacak. Misano Pisti’ndeki sezonun 4. ayak yarışı, 14-16 Haziran tarihlerinde koşulacak.

Sezonun 3. ayak yarışları sonrasında 123 puanlı İspanyol Alvaro Bautista’nın akabinde 117 puanla ikinci sırada yer alan Toprak, şampiyona öncesi Superbike’ın internet sitesine açıklamalar yaptı.

ROKiT BMW Motorrad Dünya SBK Takımı ile sezona başlayan Red Bull sportmeni Toprak Razgatlıoğlu, 2. ayak Barselona yarışlarının “sıradan bir mücadele” olmadığına dikkati çekti.

Milli şoför, “Birçok kişi bu motosikletin kazanan bir motosiklet olmadığını söyledi. İnsanlara bu motosikletin kazanan bir motosiklet olduğunu gösterdik.” dedi.

Röportajında “El Turco” (Türk) diye isimlendirilen “54” numaralı Toprak, şunları kaydetti:

“BMW için büyük bir proje ve ben de bunun bir parçasıyım. Şampiyonluğu kazanabilecek potansiyelimiz var. Galibiyet ve podyumda yer alacağımızı söylemiştim. Artık kanılarım değişti ve dünya şampiyonasını kazanmaya odaklanıyorum. Neden olmasın? BMW’deki ilk yılım. Motosikletle tahminen yüzde 100 hazır değiliz fakat adım adım çalışıyoruz ve her yarış sonunda daha da güçleniyoruz. Takımın çok çalıştığını görüyorum, ben de daha çok çalışıyorum. Bunun çok iyi bir motivasyon olduğunu düşünüyorum.”

Atletler Alvaro Bautista, Nicolo Bulega, Alex Lowes ve Andrea Iannone ile iyi bir rekabet içinde olduklarını kaydeden Toprak, “Sezona iyi başladılar. Tahminen burada BMW ile güçlüyümdür, bu hafta sonu göreceğiz.” tabirlerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights