Saffet Sancaklı: “Spor, Siyaset Üstü Bir Şeydir”

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Büyükler Profesyonel Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nın final karşılaşmalarını takip etti. İşte ayrıntılar…

Saffet Sancaklı: “Spor, Siyaset Üstü Bir Şeydir”
Yayınlama: 15.10.2023
8
A+
A-

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Kocaeli’de düzenlenen Büyükler Profesyonel Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nın final karşılaşmalarını izledi. Maçları seyretmekle kalmayan Sancaklı, canlı yayında yorumculuk da yaptı. Eski milli futbolcu Sancaklı, tertibe dair açıklamalar yaptı.

“Spor, siyaset üstü bir şeydir”

Sporla ilgili tertiplere bilhassa katılmaya çalıştığını ve bunun kendisini rahatlattığını söyleyen Sancaklı, “Hakikaten çok hoş bir ortam. Bizim de bugün bütün gün burada çalışmalarımız vardı. Bu türlü sporla ilgili tertipler olduğu zaman ben bilhassa katılıyorum, rahatlıyorum. Bizim de ufak tefek katkımız oluyor. Spor, çok çok önemli bir şeydir. Spor, siyaset üstü bir şeydir. Herkesi spor yapmaya, yaptırmaya davet ediyorum. Hangi branş olursa olsun. Çocuklara bırakın hangi branşa gitmek istiyorsa gitsinfakat şayet sağlıklı bir baş ve sağlıklı bir beden istiyorsa kesinlikle spor yapsın” dedi.

“Sporun her çeşidini yapmaya çalışıyoruz”

Televizyon canlı yayınında karşılaşmalardan birinde yorumculuk yapma tecrübesini de yaşayan eski milli futbolcu Saffet Sancaklı, dövüş sporlarına çocukluğundan beri özel ilgisi olduğunu belirtti. Sancaklı, “Bende çocukluğumdan beri dövüş sporlarına karşı bir ilgi var. Yaptım da. Çocuklarım da spor yapıyor. Sporun her çeşidini yapmaya çalışıyoruz” sözünü kullandı..

“Spor, hayati kıymet taşıyor”

Sporun hayati bir kıymet taşıdığının altını çizen Sancaklı, “Kocaeli büyük bir kent. Sanayi burada, her şey var. Deniz var, göl var, dağ var. Yani aslında biraz daha üzerine eğilip spor kenti yapmamız lazım Kocaeli’yi. Zira her türlü imkanımız var. Her türlü imkanımız var. Herkes elinden geleni yapıyor ama biraz daha fazla spora eğilmemiz lazım. Spora eğilirsek, gençleri spora teşvik edersek kötü alışkanlıklardan da kurtarmış oluruz. Onun için spor hayati değer taşıyor” tabirlerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights