Norris: “Verstappen umursamaz ve çaresizdi”

Avusturya Grand Prix sinde Max Verstappen ile temas yaşayarak yarış dışı kalan Lando Norris Verstappen in pist üstündeki halini umursamaz ve çaresiz olarak nitelendirdi

Norris: “Verstappen umursamaz ve çaresizdi”
Yayınlama: 01.07.2024
0
A+
A-

Avusturya Grand Prix’sinin üçte ikilik kısmı epeyce sakin bir şekilde geçse de yarış lideri Max Verstappen’in 52. çeşitteki yavaş pit-stop’uyla birlikte ön tarafta mücadele yakınlaştı.

İkinci sıradaki Lando Norris’in 7 saniye kadar önünde pite giren Verstappen, yavaş pit-stop’un akabinde tüm avantajını kaybetti ve Norris, Hollandalı pilotun gerisine gelerek liderlik için atak yapmaya başladı.

Verstappen ve Norris, pist üstünde neredeyse 10 tur boyunca sert bir şekilde mücadele ettiler ve bu mücadele temas ile sonuçlandı.

Üçüncü virajda yaşanan temasın akabinde hem Verstappen hem de Norris lastik patlatırken Norris tabanına da hasar alarak yarışa veda etti. Verstappen pite gelip patlak lastiğini değiştirmesinin akabinde 5. sırada yarışa yeniden katıldı ve kazaya neden olduğu 10 saniyelik bir zaman cezası aldı. Üç sefer dünya şampiyonu pilot, tüm bu yaşanlara karşın damalı bayrağı 5. sırada görmeyi başardı.

Yarışın akabinde Verstappen ve Norris arasındaki temasta kimin yanlışlı olduğu konusunda birçok farklı görüş ortaya atılırken McLaren cephesi Verstappen’in net bir şekilde kusurlu olduğunu savundu.

Norris de Verstappen’in yanlışlı olduğunu öne sürdü ve Hollandalı pilota yönelik sert tenkitlerde bulundu.

Yarışın akabinde temas hakkında konuşan Norris, “Kurallar, yapmanıza izin verilmeyen ve izin verilen şeyleri belirlerler. Verstappen, kurallarda yapmamıza izin verilmeyen şeyleri yapıyordu ve buna karşın ceza almadı. Verstappen ile mücadele ederken bu üslup şeyler bekliyorum. Agresiflik bekliyorum. Pist üstünde yan yana geldiğimiz üç seferde de kolay kolay kaza yapmamıza neden olabilecek şeyler yaptı. Pist üstünde hayli umursamazdı ve çaresiz bir manzarası vardı. Bu mücadelenin bu türlü olmasına gerek yoktu.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights