Murat Kurum Beşiktaş yöneticileriyle bir araya geldi

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, “Beşiktaş’ımız ülkemizin marka bedeli olan spor kulüplerinin hep yanında olmaya uğraş gösterdik. Hem bakanlığım döneminde hem genel müdürlük yaptığım devirde de spor kulüplerinin bizden bir talebi, ihtiyacı varsa bir telefon kadar yakın olduk.” dedi.

Murat Kurum Beşiktaş yöneticileriyle bir araya geldi
Yayınlama: 17.01.2024
6
A+
A-

Kurum, yerel seçim çalışmaları kapsamında Tüpraş Stadı’nda, Beşiktaş Spor Kulübü yöneticileriyle bir araya geldi.

Kulüp Başkanı Hasan Arat ve yöneticilerce karşılanan Kurum’a, Cumhuriyet’in 100, Beşiktaş Spor Kulübü’nün ise 120. yılı sebebiyle tasarlanan, isminin yazılı olduğu 34 numaralı 2023-2024 sezonu formalar armağan edildi.

Ziyaretin akabinde basın mensuplarına konuşan Kurum, gün uzunluğu spor kulüplerini ziyaret edeceğini dile getirdi.

Murat Kurum, ilk nokta olan Beşiktaş’ın, 120 yılı aşkın bir maziye sahip, Türkiye’nin en güzide kulüplerinden biri olduğunu, taraftarının siyah ve beyaz aşkını çok iyi bildiklerini söyledi.

Kurum, “Beşiktaş’ımız ülkemizin marka pahası olan spor kulüplerinin hep yanında olmaya çaba gösterdik. Hem bakanlığım döneminde hem genel müdürlük yaptığım devirde de spor kulüplerinin bizden bir talebi, ihtiyacı varsa bir telefon kadar yakın olduk. Bunu da bugün değerli Liderime ifade ettim.” diye konuştu.

Bakanlığı döneminde Türkiye’de UEFA standartlarına uygun 19 stadyum inşa edildiğini belirten Kurum, ayrıyeten çocukların ve gençlerin spor yapacağı merkezleri yaptıklarını kaydetti.

“BİZ HEP SPORUN YANINDA OLDUK”

Kurum, spor kulüplerinin tesisleşmesi ismine taşın altına ellerini koyduklarını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“1 Nisan sabahı da Beşiktaş Spor Kulübümüzün tesisleşmesi, altyapı tesislerini güçlü bir şekilde kurabilmesi, orada yeni Sergen Yalçın’lar, Metin-Ali-Feyyaz’ların yetişebilmesi, bu tesisleri kazandırmak için de İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak elimizi taşın altına koyacağımızı bugünden sizlerin huzurunda da ifade etmek istiyorum. Biz, hep sporun yanında olduk ve bu manada da olmaya devam edeceğiz. Beşiktaş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ben atletin zeki, çevik ve ahlaklı olanını severim’ sözünü şiar edinmiş bir kulübümüzdür. Biz de bugün hislerle gençlerimizin zeki, çevik, ahlaklı, spor yapabilecek Türk gençliğinin yetişmesi alanında da elimizden gelen her şeyi yapmak durumundayız.”

Göreve geldiklerinde her türlü takviyesi bu manada gençliğe ve İstanbul’a vereceklerini vurgulayan Kurum, burasının birçok medeniyeti ve kültürü birleştiren bir kent olduğunu anımsattı.

Amaçlarının bu medeniyetin, kültürün, sanatın içinde İstanbul’u spor kenti de yapmak olduğuna dikkati çeken Kurum, “Her mahallesinde gençlerimiz inançla, huzurla spor yapabilsinler. İstanbullular her sabah ama Beşiktaş Meydanı’ndafakat Kadıköy sahilindefakat mahallelerin içerisinde kuracağımız spor tesislerinde aileleriyle birlikte huzur içerisinde yürüsünler, koşsunlar, spor yapsınlar. Buralardaki tesislerimizde, altyapı tesislerimizde, amatör spor kulüplerimizle büyük kulüplerimizi birleştirip, o kardeşlik hukukunu mahalleye çekmek istiyoruz.” tabirini kullandı.

Murat Kurum, İstanbul’da Avrupa şampiyonaları, olimpiyat oyunları ve büyük spor tertipleri yapılması üzerine çalışmaları olacağını ifade ederek, spor turizminin kıymetine değindi.

Tüm kulüplerin, kendilerinin kardeşi ve bu manada tahlil ortağı olacağının altını çizen Kurum, İstanbul’daki 3 büyük spor kulübüyle birlikte ilçe ve Anadolu ekipleriyle da çalışacaklarını bildirdi.

“TÜM KARDEŞLERİMİZ GÜVEN, HUZUR İÇERİSİNDE VE VAKTİNDE MAÇA YETİŞEBİLECEKLER”

Kurum, bir basın mensubunun, futbol maçlarında taraftarların girişleri ve çıkışları sırasında oluşan trafiğe yönelik çalışmalarını sorması üzerine, şunları paylaştı:

“Trafik sıkıntısı yalnızca taraftarımızın değil, tüm İstanbulluların bugün yaşamış olduğu bir durum. Trafik probleminin tahliline ilişkin gerekli adımları süratli bir şekilde, acil eylem planları çerçevesinde atacağız. Beşiktaş taraftarı, maça gelen tüm kardeşlerimiz, güven, huzur içerisinde ve vaktinde maça yetişebilecekler. Yani gelip burada stlerce beklemek zorunda kalmayacaklar. Buna ilişkin de projelerimiz var. İnşallah önümüzdeki süreçte ayrıntılı bir şekilde açıklayacağız.”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Arat ise Murat Kurum’un ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, kendisine seçim yarışında muvaffakiyetler diledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights