Merinos, Sultanlar Ligi amacıyla transfer çalışmalarını tamamladı

Türkiye Bayanlar Voleybol 1. Ligi’nde mücadele eden Gaziantep temsilcisi Merinos Voleybol, Sultanlar Ligi maksadı doğrultusunda 12 transfer yaptı.

Merinos, Sultanlar Ligi amacıyla transfer çalışmalarını tamamladı
Yayınlama: 30.06.2024
2
A+
A-

Türkiye Bayanlar Voleybol 1. Ligi’nde mücadele eden Gaziantep temsilcisi Merinos Voleybol, Sultanlar Ligi maksadı doğrultusunda 12 transfer yaptı.

Tarihinde ilk defa geçen sezon play-off etabında mücadele eden ve Sultanlar Ligi’nin kapısından dönen Merinos Voleybol, 2024-2025 döneminin takımını kurma çalışmasına erken başladı.

Merinos Voleybol Kulübü Başkanı Ali Atalar, muhabirine, takımın kentteki kız çocuklarının spora kazandırılması amacıyla sosyal sorumluluk projesi kapsamında kurulduğunu söyledi.

Gaziantep’te son yıllarda voleybola ilginin her geçen gün arttığını dile getiren Atalar, bu durumun her manada sevindirici olduğunu belirtti.

Geçen sezon bahtsız bir şekilde play-off etabından elendiklerini anımsatan Atalar, hedefe ulaşmak için var güçleriyle çalıştıklarını dile getirdi.

Geçen sezon takımın başantrenörlüğünü yapan İbrahim Çadır ile yeni sezon için tekrar anlaştıklarını dile getiren Atalar, transfer çalışmasını tamamladıklarını aktardı.

“Hedefimiz yeniden Sultanlar Ligi”

Takımı Süper Lig’e taşıyacak takım kurduklarını anlatan Atalar, “Geçen sezon başarılı bir dönem geçirdik. Kümemizde üçüncü olarak play-off etabına katıldık. Orada şanssız şekilde elendik. Gaziantep’ten bir takımın play-off’a katılması nitekim çök değerliydi. Maksadımız yeniden Sultanlar Ligi.” diye konuştu.

Bu doğrultuda transfer çalışması yaptıklarını kaydeden Atalar, “İki yabancı transfer yaptık. Porto Riko milli ekibinde oynayan smaçör Paola Santiago ve Brezilya milli grubunda oynamış smaçör Ellen Braga ile anlaştık. Aralarında Sultanlar Ligi deneyimi olan oyuncuların da olduğu 12 oyuncunun transferini tamamladık. Önümüzdeki ayın sonuna doğru oyuncularımız kentimize gelecek ve yeni sezon idmanlarına başlayacağız. Bu sene lig hakikaten çok zor ama tekrar play-off’a katılacağımıza inanıyorum. Zira takımı ona göre kurduk.” sözlerini kullandı.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights