İbrahim Çolak’tan Müthiş Dönüş

Cimnastikte Türkiye’nin ilk Dünya ve Avrupa şampiyonu olan İzmirli atlet İbrahim Çolak, 2022 yılına dayanılmaz bir başlangıç yaptı. İşte ayrıntılar…

İbrahim Çolak’tan Müthiş Dönüş
Yayınlama: 28.10.2023
3
A+
A-

Almanya’daki 2019 Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası ve Mersin’de ev sahipliği yaptığımız 2020 Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak tarihi birincileri başaran, akabinde 2021 Avrupa Şampiyonası ve Tokyo Olimpiyatları’nda finalde yarışına karşın omzundaki sakatlığın da tesiriyle madalyayı kıl hissesi ıskalayan atlet, Cottbus Artistik Cimnastik Dünya Kupası’nda eski formuna döndüğünü kanıtladı.

14.733 puanla altın madalya kazandı

İzmirli 27 yaşındaki atlet Almanya’nın Cottbus kentindeki tertipte halka aletinde 14.733 puanla şampiyon olarak altın madalyanın sahibi oldu.

Ferhat Arıcan şampiyonada yer almadı

Aynı kategoride Adem Asil, finalde dördüncü sırayı elde ederken, Tokyo Olimpiyatları’nda paralel barda bronz madalyayı kazanarak ülkemize olimpiyatlarda cimnastikte tarihinin ilk madalyasını getiren, geçen hafta Avrupa Cimnastik Federasyonu tarafından 2021 yılının en iyi erkek cimnastikçisi seçilen Ferhat Arıcan ise rahatsızlığı nedeniyle şampiyonada yarışamadı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights