Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’ten Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a sert sözler!

Son dakika spor haberleri… Galatasaray Başkanı Dursun Özbek Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’la ilgili, “Bu sene şampiyon olmak için, fıtratımda olan ve olmayan, elimden gelen ve gelmeyen her şeyi yapacağım dedi. Orada 20 tane başka takım vardı. Hepsi de Türk futbolu için önemli. 20 takımın da gönlünde şampiyonluk yatar. Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı olarak bunları diğer 19 takıma söylüyorsun. Bu türlü bir laf edilir mi? Sen şayet bu sözün arkasında duruyorsan, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı sorumluluğunu bırak, diye davette bulundum. Bugün de bunu tekrarlıyorum. çabucak istifa etmeli” dedi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’ten Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a sert sözler!
Yayınlama: 05.02.2024
11
A+
A-

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, gündemde yer alan mevzularla ilgili açıklamalar yaptı.

Camiayı mutlu etmek ismine hem amatör branşlarda hem de futbolda çalışmaların sürdüğünü belirten Dursun Özbek, “Aşağı yukarı 18, 19 aydır görevdeyiz. 2022 Haziran ayından beri Galatasaray Kulübü’ne hizmet etmek için genel şura bize görev verdi. Şurası çok net. 2022 Haziran ayında, seçim döneminde biz genel konseye ne söz verdiysek hepsini realize ettik. Az bir şey kaldı. Bunlar nelerdir. Bilhassa Kemerburgaz’ın bitmesi. Florya’nın Kemerburgaz’a taşınması. İkincisi Mecidiyeköy’deki rezidansların bitirilip, hak sahiplerine teslim edilmesi kaldı. Bunları da Mayıs’a kadar yani önümüzdeki seçim periyoduna kadar bitirmeyi planlıyoruz. Bu mevzuda çok ağır çalışmamız var. Başarılı mıyız, evet. Söylediğimiz her şeyi yaptık. Bilhassa futbolda Cumhuriyet’in 100’üncü yılındaki şampiyonluk da vtlerimiz arasında vardı. Şampiyon olduk, onu çok değerli buluyorum. Amatör branşlarda kulübümüzün mali yapısı el verdiği sürece en iyi, en başarılı şekilde kulübümüzü temsil ettik. Bu sene de şampiyonluğun en büyük adayı Galatasaray. Bu manada topluluğumuzu mutlu etmek hiç hem amatör branşlarda hem futbolda çalışmalarımız sürüyor. Taraftarımıza teşekkür etmek istiyorum. Her yerde bizim gerimizde durdular. Alandaki performansı yukarı çekmek için en yüksek düzeyde takviyelerini gösterdiler. Topluluğuma teşekkür ederim. Geldiğimiz günden beri huzur içinde, sevgiyle çalışmalar yapmak için onlara davet yapmıştım. Topluluğumuz bize bu hoş günleri, sevgi dolu iklimi sundu. Biz de gereğini yapmaya çalıştık. Bir teşekkür de yönetim kurulu arkadaşlarıma gönderiyorum. Onlar da aldığımız bu emaneti en iyi şekilde temsil etmek için ellerinden geleni yaptılar. Bundan Ötürü 2024’te emaneti teslim edeceğimiz bir seçim periyoduna geliyoruz. Galatasaray’a önümüzdeki periyodun hayırlı olması ve bu periyotta yapılan işlerin bir tık daha üste taşınması için yeni gelecek arkadaşlara muvaffakiyetler diliyorum. Seçim vtlerimizin hepsini gerçekleştirdik. Yaklaşık 4 aylık bir süremiz daha var. Bu 4 ayda da gerçekleştiremediğimiz yahut eksik kalan kısımları tamamlayacağız” tabirlerini kullandı.

“SEÇİMDEN ÇOK SÖZ VERDİĞİMİZ İŞLERİN BİTİRİLMESİNE KONSANTREYİZ”

2022 yılının Haziran ayındaki seçimde söz verdikleri işlerin bitirilmesine konsantre olduklarını ve şimdi bir seçim çalışması içinde olmadıklarının altını çizen Özbek, şöyle konuştu:

“Galatasaray’da şöyle bir yol yok. Ben Galatasaray’a başkan olmak istiyorum aynıi bir telaffuzla ortaya çıkılmaz. Bütün Galatasaray üyelerinin çıkmaması lazım. Topluluk esasen birbirini tanıyan bir topluluk. Topluluk üyelerinin kapasitesini, yapabilecekleri şeyleri çok iyi analiz eden bir genel heyetimiz var. Bundan Ötürü Galatasaray’a hizmete sıra geldiği zaman zati topluluk size bu çağrıyı yapar. Hiçbir kulüp üyesi de topluluğun, genel heyetin yaptığı bu çağrıyı karşılıksız bırakmaz. Galatasaray’da görev verilir. Elbette Galatasaray’ın ihtiyacı olunan her yerde ben ve arkadaşlarım varız. Biz şimdi Mayıs ayındaki seçimden çok söz verdiğimiz işlerin bitirilmesine konsantreyiz. Seçime daha aşağı yukarı 4 ay var. Bu süreyi, hizmet amacıyla pahalandırmak istiyoruz. Şu anda bir seçim çalışması içinde değiliz. Onu vakti zamanı geldiği zaman oturur, düşünürüz. Topluluğumuzun talepleri, görüşü doğrultusunda hareket ederiz.”

“SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR FİNANSAL YAPIYI OLUŞTURMANIN PEŞİNDEYİZ”

Yönetim olarak en büyük muvaffakiyetlerinin camiayı tek yumruk haline getirmek olduğuna vurgu yapan Özbek şu sözleri kullandı:

“Benim ve arkadaşlarımın ortak bir hayali var. Sürdürülebilir bir muvaffakiyet sistemini Galatasaray’a getirmek istiyoruz. Sürdürülebilir muvaffakiyetin tek ve en çok önemli kaidesi finansal yapının düzgün olması. Sürdürülebilir yapıya hizmet edebilecek biçime gelmesi. Benim ve arkadaşlarımızın bütün sıkıntısı bu. Biz bilhassa Mayıs’a kadar olan devirde bunun temellerini atmak istiyoruz. Bu bir anda bitecek, sihirli değnekle dokunup düzelecek bir şey değil.bu projeyi biz aslında yaptık. Seçimlerden önce genel konseye ve bütün topluluğa anlattık. Türkiye’de ilk ve tek enlerin takımı Galatasaray diyorsak bu manada da ilk kulüp olması yönünde hareket ediyoruz. Onu da başaracağımızı görüyoruz. Sürdürebilir bir finansal yapıyı oluşturmanın peşindeyiz. Bu manada çok müspet çalışmalarımız var. Yeri ve sırası geldikçe de bunu topluluğa anlatacağız. Burada çoğu zaman vurguladığım ve tekrar vurgulamak istediğim bir şey var. Hangi projeyi yaparsanız yapın, hangi öneriyi getirirseniz getirin topluluğun içindeki barışıklık, birbirini sevmek çok önemli. Bu projelerin başarılı olması için toplulukta birlik, beraberlik ve tek yumruk olmayı izliyoruz şu anda. Ben diyebilirim ki bizim en büyük başarımız toplulukta bu havayı, iklimi yaratmak. Zira bunu yaratamazsan hangi projeyi yaparsan yap, bence kararsızdır. Sonuca ulaşamazsınız yahut istediğinizi başarıyı yakalamazsınız. Şu andaki iklim pek hoş, müsait. Bundan sonra gelecek idarelere de benzeyensevgi ikliminin devam ettirmesi için tavsiyede bulunuyorum. Galatasaray’ı muvaffakiyete götürmenin birinci önceliği bu. “

“BUNUN ORTAYA ÇIKMASINI, TOPLULUĞA HAKİM OLMASINI SAĞLAMAK BİZİM YAPTIĞIMIZ İŞ DEVEDE KULAK KALIR”

Galatasaray’ın genlerinde birlik ve beraberlik olduğunu bunun sonucunda da kendilerinin camiayı bir araya getirmelerinin daha kolay olduğunu söyleyen Dursun Özbek, “Şu kadarını söyleyeyim. Daha önce yöneticilik yahut başkanlık yapmış herkesle diyalog içindeyim. Yaptığımız her şeyi onlarla paylaşıyorum. Toplulukla, divanla, genel konseyle paylaşıyorum. Onlardan aldığım tepki ve tepkisi da bu işi başardığımızın ispatı olarak görüyorum. Aksi takdirde bu türlü bir şeyi sağlayamamış olsaydık ikazlar gelirdi. Bu türlü bir şey yok. Evet biz bu mevzuda çalıştık. Bu hususta mesai harcadıkGalatasaray’ın hamuru burada çok değerliydi. Galatasaray bu birlik ve beraberlik ruhu aslında var. Bu varken, bunun ortaya çıkmasını, topluluğa hakim olmasını sağlamak bizim yaptığımız iş devede kulak kalır. Bizim hamurumuzda birlikte ve beraberlik olduğu için işimiz de kolay oldu diyebilirim” dedi.

“İNŞALLAH OKAN HOCA İLE BİRLİKTE 5’İNCİ YILDIZI TAKARIZ”

Teknik yönetici Okan Buruk’u çok başarılı bulduğunu söyleyen Özbek, “Okan hoca ile geldiğimiz günden itibaren temas halindeydik. Futbolculuk periyodundan beri çok beğendiğim, çok iyi bir Galatasaraylı. Galatasaray’dan yetişmiş bir hoca olması, bizim kendisiyle istişaremizi hedef birliğimizi kolaylaştıran bir konu. Bundan Ötürü ben de kendisini çok başarılı buluyorum. Bu sene de bilhassa verdiği hizmetin takdire şayan olduğunu düşünüyorum. İnşallah bu sene sonunda şampiyonlukla birlikte 5’inci yıldızı takarız. İnşallah orada da Okan hoca ile bir arada gideriz, beşinci yıldızı da bir arada takarız. Bunun için çalışıyoruz. Transfer dönemi şimdi bitmedi. Bu hafta da var. Bu manada çalışmalarımız sürüyor. Transferle ilgili arkadaşlar ağır uğraş sarf ediyor. Bu haftayı da bekleyelim, göreceğiz” sözünü kullandı..

“TÜRK FUTBOLU BU TİP TRANSFERLERE HASRET”

Türkiye’de bir oyuncu için ödenen en yüksek bonservis bedeline ulaşarak Bayern Münih’e transfer olan Sacha Boey’un transfer sürecini de anlatan Özbek, şu tabirlerini kullandı:

“Boey’in satışı gerçek bir transfer başarısı olarak herkesin kabul ettiği bir şey. İlmek ilmek hazırlanmış bir şey. Yalnızca biz ve idaremiz tarafından olay bir şey değil. Burak Elmas liderimiz döneminde transferi yapılmış, demek ki o zaman performans gelişmesi ön görülmüş. Fatih hoca emek sarf etmiş. Ondan sonraki dönem Okan hoca emek sarf etmiş Boey’in gelişmesi için. Bundan Ötürü bütün faktörler bir araya geldiği zaman Boey, Galatasaray’ın yıldız futbolcusu olarak bu sezonun bitimine kadar bize hizmet etti. Bundan sonra Boey’in transferiyle ilgili çalışmalar da başka bir ehemmiyet arz ediyor. Ben geçmişte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Onların emekleri sayesinde Galatasaray başarılı bir transfer yaptı. Ondan sonraki devirde yani taleplerin oluştuğu periyotta de benim ve arkadaşlarımın büyük emeği var. Bilhassa Erden Bey’in futbol şubesini yöneten kişi olarak bu hususta da çalışmaları takdire şayandır. Transfer gecesi sabah 4’e kadar, Bayernliler de buradaydı. Çok ağır bir çalışma, çok hoş bir strateji çerçevesinde bu transfer yapıldı. Erden kardeşimle birlikte bir strateji kurduk. Bir telefon trafiği çerçevesinde kademe kademe istediğimiz sayılara geldi. Başarılı bir transfer olarak bütün Türk halkını mutlu ettiğini düşünüyorum. Zira; Türk futbolu bu tip transferlere hasret. Ülkeler arasında bunun fersah fersah üstünde transferler yapılırken Türkiye’de güya bir kilit, limit varmış benzeri Türkiye’den futbolcu şu fiyata çıkar, bu fiyata çıkar, bunun üstüne çıkmazi bir görüş var. Bundan Ötürü bu görüşü de yıktığımızı düşünüyorum. İnşallah bundan sonraki devirde de Türk futbolu, futbolcu ihraç etmeye yönelir. Buna gereksinimimiz olduğunu düşünüyorum. Boey transferi de buna örnek teşkil eder. Ben hep şunu arzuluyorum. Bundan sonraki transferlerde bizi geçmeye çalışsınlar, geçsinler. Öbür oyuncuyu 30, 40, 50 milyona satsınlar. Bu ülkemiz için gurur verici bir şey. Biz bu mevzuda bir kilometre taşı olduğumuz için de çok sevinçliyim.

“FELSEFEMİZ BOEY’DEN 30 MİLYON GELDİ HAYDİ TRANSFER YAPALIM DEĞİL”

Sacha Boey’in transferinden elde edilen 30 milyon Euro’luk bonservis bedelini çabucak harcamak zorunda olmadıklarını dile getiren

Geçen sene Galatasaray’ın kasasına transferden giren bir şey var mıydı ? Yoktu. En azından bu türlü bir 30 milyon Euro yoktu. Yaptığımız transferlerin hacmine bakarsanız bu dediğiniz sayının fersah fersah üstünde. Galatasaray’a hizmet edecek, Galatasaray’ı muvaffakiyete taşıyacak oyuncuların transferini yaptık. Bir yıldız yağmuru geçen sezon başında geldi. Demek ki ideolojimiz şu değil. Boey’den 30 milyon geldi haydi transfer yapalım değil. Biz transferi Galatasaray’ın gereksinimine göre şekillendiren bir idareyiz. Dediğim benzeri geçen sene bu türlü bir transfer yoktu. ama yapılan transferlerin altına çizgiyi çekin, bakın, nasıl yapılmış. Boey’den para geldi, transfer yapacağız diye bir şey yok” dedi.

“MUSLERA BİZİM KIYMETLİMİZ”

Takım kaptanı Muslera’nın kontratıyla ilgili gelen bir soru üzerine Dursun Özbek, şöyle konuştu:

“Hem taraftar hem de başkan olarak aynı şekilde bakıyorum. Muslera bizim kıymetlimiz. Benim daha evvelki liderli döneminde de Selçuk’un sonrasında takım kaptanımızdı. Çok değerli bir futbolcu. Galatasaray’a uzun yıllardır hizmet ediyor. Bu sorunun bir ayrılık rüzgarı gibi sorulmuş olması da beni rahatsız ediyor. Topluluklar gereksinimleri çerçevesinde oyuncularını, bu kadar değerli oyuncusunu illa ki onun da dileği çerçevesinde gerek sahada gerek idarede gerek idari takımda pahalandırmak ister. Onun için bu türlü bir ayrılık rüzgarı sorulması beğenilen değil. Bu benim tek başıma alabileceğim bir karar değil. Futbolu yöneten bir yönetim kurulu var. Muslera’nın isteği var. Şu anda bir tek şeye kitlenmiş vaziyetteyiz. O da bu sezon şampiyon olmak. Bu tartışmaların gündeme gelmesi, şampiyonluk yolundaki yürüyüşümüzü zayıflatır. Onun için biz ne seçim konuşuyoruz şimdi ne transfer. Transfer döneminde yeni oyuncu almanın peşindeyiz.fakat takım içindeki yürüyüşü etkileyecek hiçbir hususun gündemimize girmesine izin vermiyoruz.”

Dursun Özbek, transfer çalışmalarıyla ilgili, “Az önce de ifade ettim. Arkadaşlarım çalışıyor. Önümüzde 5 günlük bir süre var. Bu mühletin sonunda kaç transfer yapmışız görürsünüz” diye konuştu.

“ARA TRANSFER DÖNEMİ ÇOK VERİMLİ GEÇEN BİR TRANSFER SEZONU DEĞİLDİR”

Ara transfer döneminde transfer yapmanın maliyetli olduğuna dikkat çeken Dursun Özbek, “Ara transfer dönemi çok verimli geçen bir transfer sezonu değildir. Galatasaray iyi, yıldız oyuncuları transfer etmek üzere hareket eden bir kulüp. İyi bir oyuncu varsa, iyi oynuyorsa kulüp neden satsın. Kulübün finansal sorunu, zorluğu varsa bunu çözmek için oyuncu satıyorsa sayıların ne kadar yüksek olacağını düşünmeniz lazım. Benim telaffuzum şuydu. Biz gereksinimimiz olan, bize yarar sağlayacak oyuncuları alalım. Bu kiralık da olabilir, bonservis de olabilir. Şunu da ifade ettim açıkçası. Ara sezon olduğu için sezonun sonunda Galatasaray’a daha iyi hizmet edecek futbolcu portföyüne ulaşabiliriz. Şu anda eksiklerimizi tamamlayacak düzeyde transfer yapalım, bunun bilhassa kiralık olması tercih edilir. Daha geniş bir havuzdan oyuncu almayı planladığınız zaman, kiralık olmasında yarar var. Bu periyotta bonservis vererek alınan futbolcuyu önümüzdeki sezona da taşımak zorunda kalırız. Bir yerde yeni gelecek idarenin de bu karardan etkilenmemesi gerektiğini düşünüyorum. Bu çerçeve de yapılacak transferlerde kiralamanın en planda olması, Galatasaray’a uzun süre hizmet vereceğini düşündüğümüz bir futbolcu varsa da onun bonservisini öderiz. Geçtiğimiz iki sene zarfında 26’ya yakın futbolcu almışız. Bunun büyük bir kısmına da bonservis ödüyoruz. Galatasaray başkanı olarak şöyle bir telaşım yok. ‘Bonservisi ödeyeyim ya da ödemeyeyim’ bu türlü bir şey yok. Gerektiğinde de bonservisini öderimkulübün menftlerine geldiği zaman da kulübe uzun süre hizmet edecek futbolcu varsa elbette bonservis ödeyeceğim.ara devirde Galatasaray’a bilhassa de önümüzde seçim olduğunu düşünürsek kiralık futbolcunun, kiralık bulunan alternatiflerin daha yararlı olacağını düşünüyorum. Yoksa arkadaşlarıma kesinlikle o denli bir talimat vermedim. Bonservisli bana oyuncu getirmeyin gibi bir talimatım yok” tabirini kullandı..

“GALATASARAY KULÜBÜ BAŞKANI ŞAYET BAŞARISIZSA İSTİFA DAVETİNDE BULUNULABİLİR”

Başarısız olmaları halinde taraftarın istifa davetinde bulunabileceğini ve bunu yadırgamayacağını belirten Özbek, “Galatasaray Kulübü Başkanı şayet başarısızsa bunu daha önce de yaşadım. İstifa davetinde bulunulabilir. Bunu yadırgamıyorum. Sonuçta biz emanet bir görevdeyiz. Burası genel konseyin yönetmemiz için bize emanet ettiği bir yer. Elbette yanlış bir şey yaptığımızda da ya da yönetemiyorsak bu davetler olağandır.fakat bunun yaptığınız işlerin memnuniyetsizliğinden daha fazla bir anlık yanlış dezenformasyon sonucunda çıkmış bir şey olduğunu görüyorum. Onun için ifade ediyorum. ‘Bonservisli oyuncu getirmeyin’ bu türlü bir şey yok ama ara periyotta şu tercih edilir. Bilhassa seçime giderken. Kiralık olması, kontratının da sezon sonu bitmesi tercih edilir. Bunu hiçbir zaman ‘Başkan bonservisle transfer yapmaktan kaçınıyor’ şeklinde yorumlamak mümkün değil” tabirlerini kullandı.

“DERHAL KULÜPLER BİRLİĞİ BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA ETMELİ”

Kulüpler Birliği Vakfı’nın sezonun ilk toplantısında Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un kulüp liderlerine yaptığı bir konuşmaya değinen Dursun Özbek, “Fenerbahçe başkanı olan kişinin sözlerine dikkat ettiğinizde hep bir mağduriyet çıkarma, hep bir ağlama hali var. Ağzımızdan çıkan laflara dikkat etmemiz gerekiyor. Bir kulübün başkanı, federasyonla hengame ediyor, MHK ile arbedeli, Tahkim ile hengameli. Bütün ekiplerle arbedeli. Bütün gruplarla arbedeli cümlemi de şöyle ifade etmek istiyorum. Kulüpler Birliği Vakfı’nın sezon açılışında o kişinin şöyle bir ifadesi oldu; Bu sene şampiyon olmak için, fıtratımda olan ve olmayan, elimden gelen ve gelmeyen her şeyi yapacağım dedi. Orada 20 tane başka takım vardı. Hepsi de Türk futbolu için önemli. 20 takımın da gönlünde şampiyonluk yatar. Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı olarak bunları diğer 19 takıma söylüyorsun. Bu türlü bir laf edilir mi? Sen şayet bu tabirin arkasında duruyorsan, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı sorumluluğunu bırak, diye davette bulundum. Bugün de bunu tekrarlıyorum. derhal istifa etmeli. Ondan sonra Fenerbahçe Kulübü başkanı olarak istediklerini söyleyebilirsin” tabirini kullandı..

“10 YILA YAKIN MÜDDETTİR ŞAMPİYON OLAMAMALARI TRAVMATİK BİR DURUM YARATIYOR”

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda “Haziran ayında yeni bir başkan ve yeni bir yönetim kurulu olacak” açıklamasının hatırlatılması üzerine ise Özbek, “Kaç kişi inandı bilmiyorum. Geçtiğimiz periyotta divan kurulu başkanları kendi aralarında toplanıyor ve sohbet ediyorlar. Biz kendilerini davet ettik, diğer kulübün divan başkanları bir araya geldi. Ben de onlara ‘hoş geldiniz’ dedim ve oradan ayrıldım. Fenerbahçe’nin divan başkanı bir süre sonra beni aradı. ‘Sayın başkan, siz Ali Koç’un başkan olarak kalması bizim için çok iyi demişsiniz’ dedi. Ben de ‘Sen de oradaydın, belli bir süre sizinle birlikte oldum ve sonra oradan ayrıldım. Bulunduğum süre içerisinde siz bu türlü bir cümlemi duydunuz mu’ dedim. ‘Duymadım’ dedi. Kendisiyle bu türlü bir telefon konuşmamız oldu. Demek ki bu algının peşindeler. ‘Ben başkanlığı bırakacağım, kulüp zati 10 yıla yakın yıldır şampiyon olamıyor, bu olağan mi diye’ herkese soruyor. Kendisi aslında ‘Bu sene başkanlığı bırakacağım, ben şampiyon olayım’ demek istiyor. Bu konuşmayı kime söylüyor, muhatabını bulmak da zor. Şampiyonluk bir emeklilik ikramiyesi değildir dedim. Sahada çabanı edersin, kazanırsan şampiyon olursun. Kazanamazsan bunu unut. Bu türlü bir telaşları var. 10 yıla yakın müddettir şampiyon olamamaları travmatik bir durum yaratıyor. Bunun devası arbede ederek değil, mücadele etme marifetini daha iyi yönetmekle alakalı. Benim onlara bir ağabey tavsiyem şu; Yeşil sahanın içinde kalın. Gücünüzü performansınızı daha üst düzeye çekmek için harcayın” diye konuştu.

“STANDARTLARDA BİR SAPMA OLMASAYDI ŞİMDİ BİZ ONLARIN 10 PUAN ÖNÜNDEYDİK”

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un Galatasaray’ın algı yaptığı istikametindeki açıklamaları üzerine ise Dursun Özbek şunları söyledi:

“Hakem yanlışlarıyla ilgili de birkaç şey söylemek istiyorum. Mukayeseye geldiği zaman Galatasaray’ın kayrıldığı ve Galatasaray’ın lehine yaklaşımlar olduğu ifade ediliyor. Hep bu yönde bir algı peşindeler. Başkanı, yardımcısı, çalışanı, hepsi bu bakış açısında. İncelediğinde şurası çok net, standartlarda bir sapma olmasaydı şimdi biz onların 10 puan önündeydik. Verilen, verilmeyen penaltılar, gösterilen kartlar dikkate alındığında bu ortaya çıkıyor. Bütün bunlar dikkate alındığında asıl mağdurun Galatasaray olduğunu herkesin kabul etmesi gerekiyor. Her konuşmasında bizim algı peşinde olduğumuzu ifade ediyor. Bu türlü bir şey olmaz. Algıyla ilgili çalışan tek kulüp Fenerbahçe. Göğsünü gere gere de bizim yaptığımızı söylüyor.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights