Depremzede Fatma Ceylin, voleybolla yaşama tutunuyor

6 Şubat 2023’teki sarsıntıların merkez üssü Kahramanmaraş’ta yıkılan meskenlerinin enkazından yaralı kurtarılan 12 yaşındaki Fatma Ceylin Dokuyucu, çok sevdiği voleybolla yaralarını sarmaya çalışıyor.

Depremzede Fatma Ceylin, voleybolla yaşama tutunuyor
Yayınlama: 12.02.2024
6
A+
A-

“Asrın felaketi” olarak nitelendirilen 6 Şubat 2023’teki sarsıntılarının merkez üssü Kahramanmaraş’ta yıkılan konutlarının enkazından yaralı kurtarılan ve ailesinden kayıplar veren 12 yaşındaki Fatma Ceylin Dokuyucu, voleybolla yeniden yaşama tutunuyor.

Sarsıntıda konutları yıkılan ve yaklaşık 2 st enkaz altında kalan Fatma Ceylin Dokuyucu, 27 yaşındaki ağabeyi Cengizhan Dokuyucu’nun yardımıyla enkazdan çıkarıldı. Sarsıntıda 17 yaşındaki ağabeyi Berat Can Dokuyucu ile anneannesini kaybeden Fatma Ceylin, bedenindeki çeşitli yaralar ve kaburgasında basınçtan kaynaklı oluşan zedelenmeler nedeniyle İstanbul’da 3 ay tedavi gördü.

Bu süreçte ruhsal destek de alan Fatma Ceylin, yaklaşık 6 ay sonra çok sevdiği voleybola dönerek yaralarını sarmaya başladı.

Kahramanmaraş Gençlik ve Spor Kent Müdürlüğü tarafından hasar gören tesislerin onarılarak hizmete açılmasıyla voleybol idmanlarına başlayan Fatma Ceylin Dokuyucu, muhabirine, voleybol oynayarak acılarını unuttuğunu söyledi.

Fatma Ceylin, sarsıntıya uykuda yakalandıklarını dile getirerek, “Ablam beni kucağına alıp, annemlerin yanına götürmeye çalıştı. Kendime geldiğimde üzerimde çamaşır makine vardı. Korktum, nasıl çıkacağımı düşündüm. Ağabeyim beni bulduğu bir boşluktan çıkardı. Enkaz altında yaklaşık 2 st kaldık. Enkazdan diğer ağabeyim ve anneannem 6 gün sonra çıkarabildi.” dedi.

Sarsıntı sonrası kaybettiği yakınları için büyük keder yaşadığını ve sarsıntının tesirlerini uzun süre üzerinden atamadığını ifade eden Fatma Ceylin, hocalarından aldığı davetle yeniden voleybol oynamaya başladığını anlattı.

Melissa Vargasi olmak istiyor

Fatma Ceylin Dokuyucu, voleybolda kendini geliştirerek milli bir sportmen olmak istediğini ifade ederek, şöyle devam etti:

“Tesisler onarıldıktan sonra hocalarım bana davet gönderdi. Ben de sporuma devam etmeye başladım. Hayata sporla tutunmaya çalışıyorum. Spor, bana memnunluk, sevinç ve muvaffakiyet sağlıyor. Sarsıntıda meskenimiz, oyuncaklarım, eşyalarım hepsi gitti. Ailemden kayıplarımız oldu. Bunlar çok üzücü. Sonra yeniden spora döndüm. Voleybolu çok seviyorum. Voleybolla hayata tutunmaya çalışıyorum. Acılarımı gideriyor. Arkadaşlarımla burada sohbet ediyorum. Bir sürü arkadaşım var, onları görünce mutlu oluyorum. Onlar da acılar yaşamış. İleride Melissa Vargas gibi ‘Filenin Sultanları’ndan olmak istiyorum.”

Baba Raşit Dokuyucu: “Kızım spora başladıktan sonra ruh hali düzeldi”

Fatma Ceylin Dokuyucu’nun babası Raşit Dokuyucu zelzeleden olumsuz etkilenen kızlarının olağan yaşama dönmesi için destek olduklarını ifade ederek, “Kızım spora başladıktan sonra ruh hali düzeldi. Biz elimizden geleni yapıyoruz. Ruhsal destek alsa da aile dayanağı öteki bir şey. Arkadaşlarıyla zaman geçirmeyi çok seviyor. Olağan hayata dönmeye çalışıyor. Biz de elimizden gelen dayanağı veriyoruz. Voleybolu da çok seviyor. İleride başarılı olması için elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.

Gençlik ve Spor Kent Müdürlüğünün voleybol antrenörlerinden Abdurrahman Saklayıcı da Fatma Ceylin’in 3 yıllık atletleri olduğunu anlatarak, “Fatma Ceylin enkazdan çıktıktan sonra bir çöküntü içerisindeydi. Yanımıza geldikten sonra gün gün toparladı. Anne baba da bunu ifade etti. Kızlarının spora başlamasından mutlular. Fatma Ceylin bunalımdaydıçok şükür atlattık. Şu an çok iyi olduğunu düşünüyorum. Geleceğin milli sportmeni olmak için gayret gösteriyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights