CAS’tan Galatasaray’ın Tete transferine yönelik olarak karar çıktı!

Galatasaray’ın, Tete transferi hakkında CAS kararını duyurdu. Bu Bahis İle ilgili olarak sarı-kırmızılılardan açıklama geldi. İşte ayrıntılar…

CAS’tan Galatasaray’ın Tete transferine yönelik olarak karar çıktı!
Yayınlama: 11.07.2024
4
A+
A-

Galatasaray’ın, Tete transferi hakkındA CAS’ın kararı belirlendi. Bu Mevzu İle ilgili olarak sarı-kırmızılılardan açıklama geldi.

İŞTE GALATASARAY’IN YAPTIĞI AÇIKLAMA:

FC Shakthar Donetsk tarafından profesyonel futbolcumuz Mateus Cardoso Lemos Martins ve Şirketimiz aleyhine FIFA nezdinde yaptığı müracaata ilişkin olarak 11.07.2024 tarihinde FIFA Uyuşmazlık Çözüm Kurulu tarafından FC Shakthar Donetsk’in talebinin kısmen kabulü ile birlikte 2.389.776,24 Avro’nun, 8 Ağustos 2023 tarihinden itibaren işleyecek olan yıllık yüzde 5 faiz ile birlikte Mateus Cardoso Lemos Martins tarafından FC Shakthar Donetsk’e ödenmesine karar verilmiştir. FIFA kararı uyarınca Şirketimiz, Mateus Cardoso Lemos Martins ile birlikte FIFA kararında belirtilen tazminat ölçüsünden ortaklaşa ve müteselsilen sorumludur.

FIFA’nın 11.07.2024 tarihli kararına karşı CAS nezdinde temyiz yolu açık olup FIFA’nın ilgili kararı şimdi kesinleşmemiştir.

Şirketimiz tarafından tazminat ödenmesi durumunda, futbolcu ile Şirketimiz arasında bulunan anlaşma uyarınca ödenen tazminat fiyatı Mateus Cardoso Lemos Martins’e rücu edilecektir.

Kamuoyuna hürmetle duyurulur.

NE OLMUŞTU?

Brezilyalı futbolcu Tete, Ukrayna ile Rusya arasındaki savaşı münasebet göstererek Shakhtar Donetsk ile olan mukavelesini feshetmiş, Ukrayna ekibi de Tete’nin bonservissiz ayrılması nedeniyle Galatasaray aleyhine dava açmıştı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights