Aziz Yıldırım’dan flaş sözler: Fenerbahçe ‘Koçspor’ oldu!

Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, İzmir’de düzenlenen panelde açıklamalar yaptı.

Aziz Yıldırım’dan flaş sözler: Fenerbahçe ‘Koçspor’ oldu!
Yayınlama: 29.05.2024
7
A+
A-

Fenerbahçe başkan adaylarından Aziz Yıldırım, İzmir’de düzenlenen panelde çarpıcı açıklamalar yaptı. Yıldırım, Ali Koç hakkında sert sözler kullandı.

İşte Aziz Yıldırım’ın açıklamaları …

“Fenerbahçe başkanı yapamayacağı şey için söz vermemeli. Biz şampiyonluğa inanmayan birini başkan seçemeyiz. Biz şampiyon olacağız. Fenerbahçe’nin 18 milyar TL borcu var. Fliyet raporu 12 milyar diyor ama 2027’ye kadar futbolcu borçları var. Bizim 2018’de bıraktığımızdan daha iyi değil.”

“NE KADAR MAL VAR SÖYLENMİYOR”

“612 milyon dolar borcumuz vardı ama bu borç aslında Ülker’in Ataşehir’deki toprağında olduğu benzeri kağıt üstünde görünen ve aslında olmayan borçlardı. Onlar düştüğünde 412 milyon dolarlara kadar düşüyordu.Borç vardıfakat karşılığında ne kadar mal var o söylenmiyor”

“İKİ ŞEY YAPACAĞIM”

“Geldiğimde iki şey yapacağım. 1-2018’de tüm altyapısı hazır olan Ataşehir’deki toprağa planlanan yapıları yapacağım.Oradan 70 milyon Euro alacağız. 2- Kolej toprağını satacağız. Ve banka borçlarını kapatacağız. Koleji öbür yere yapacağız.”

“BEN GELDİĞİMDE BİR ŞEY YOKTU”

“Ben 1998’de geldiğim zaman hiçbir şeyimiz yoktu. Dereağzı’na atletizm, boks, kürek, yelken tüm şubelere tesisler yaptık. Sonra bu şubelerden çıkan atletler dünya ve Avrupa şampiyonlukları kazandılar. Hala çok başarılılar. Hepsini tebrik ediyorum.”

“TARİHİN EN İYİ TAKIMI DİYORLAR”

“Sadece güçlü takım kurmakla olmaz.’Tarihin en iyi kadrosu’ diyorlar. Bu takımda daha önce Ortegalar, Anelkalar, Roberto Carloslar, Alexler oynadı. Siz tezli isimler getirmezseniz ekipteki oyuncular bile muvaffakiyete inanmaz. Bu inanca ihtiyaç var. Biz inanıyoruz”

“SADECE 1 DÖNEM İSTİYORUM”

“Ben sizden yalnızca bir dönem istiyorum. Fenerbahçe’nin 60 bin kongre üyesi var. Çıkacaksınız aday olacaksınız. Bu kulüp birtek Ali Koç’la Aziz Yıldırım ‘a mı kaldı? Bu devirden sonra ben yokum. Siz gelin”

“F.BAHÇE KOÇSPOR OLDU”

“Fenerbahçe Koçspor oldu. Sponsorluklardan ne kadar gelir geliyor biliyor musunuz? Öteki sponsorlar kulübe neden gelmiyor?”

“EN FAZLA ALTI AY SÜRER”

“Biz seçilmezsek bu yönetim en fazla altı ay sürer. Birbirlerine girerler. Bu seçim, ‘Fenerbahce’yi kendisi için kullananlara, Fenerbahçe için var olanların seçimi olacak. Biz Fenerbahçe için varız.”

“KAPASİTEYİ ÇIKARACAĞIZ”

“Stadı hem akustik olarak çok hoş hale getireceğiz hem de 60 bin kişi kapasiteye çıkaracağız. Stad şayet tekrar de yetersiz gelirse stadı tekrar aynı yerde yıkıp tekrar yaparız.başka yere taşımayız”

“SATILMASINA İZİN VERMEYİN”

“Sizden bir isteğim var. Fliyet raporuna yazmışlar. Gündemde, ‘Taşınmaz satılması’ hususu var. Edirne’de, Antalya’da, Kayseri’de ve birçok yerde topraklarımız var. Satılmasına izin vermeyin. Ben açıklama yapmıştım. ‘Bu kulübün başkan sorunu yok’ demiştim.fakat şu anda gördüm ki bu kulübün artık bir öndere ihtiyacı var.”

“BİZ SEVİNEMEYİZ”

“Biz ‘Kadıköy’den çıkış yok’ diye bir slogan ezberletmiştik. Şu Anda o denli bir slogan kalmadı. Her gelen Kadıköy’den çıkıyor. Futbolcular çok iyi mücadele etti tebrik ediyoruzbiz ikinciyiz, sevinemeyiz, üzülürüz.”

“MOURINHO İLE GÖRÜŞECEĞİZ”

“Cumartesi günü Londra’ya gideceğiz. Mourinho ile son bir görüşme yapacağız. Benim gitmeyeceğimi iddia ediyorlarmış. Palavra. Ben gidiyorum. Mourinho ile yapacağımız görüşmede transfer konusunu da konuşacağız.”

“FEDERASYON LİDERİNİN İSMİ ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL”

“Ben seçilirsem federasyon liderinin isminin ne olacağı çok önemli değil.kurullarda Fenerbahçe’nin haklarını savunacak yönetimciler olacak. Ben kimi istersem suralara onlar girecek.”

“TUTARLI OLMALISINIZ”

“Federasyon liderine önce baylokçu dediler, sonra çok iyi dediler, şu anda şikayet ediyorlar. Her hususta dengeli olmalısınız. Başta ne diyorsanız çoğu zaman onu söylemelisiniz “

“BAYRAKLARI ÇIKARIN”

“2018’de bayrakları çıkarın demişlerdi. Ne oldu? Ben şu anda söylüyorum Bayrakları çıkaracaksınız ve şampiyonluk kutlamaları yapacağız. Ben şampiyon olacağız diyorsam olacağız. İzmir çetesi var diyor. Pekala bu çete için ne yaptın? Hiçbir şey yapmadın. Önce bunları düzeltmek gerek.”

ALİ KOÇ’A TV CEVABI!

“Ben televizyona falan çıkmam. Ben size anlatacağım. Bunlar kolay şeyler. Biz ne yapmalıyız, nasıl birlik olmalıyız? Bunlara odaklanalım.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights