Antaly’da Alex ile yollar ayrılacak mı?

Geçen sezonu 12 galibiyet, 13 beraberlik ve 13 yenilgi ile 49 puanla 10’uncu sırada tamamlayan Antaly, sezon hazırlıklarına 5 Temmuz Cuma günü Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde yeni teknik yöneticisi Alex de Souza idaresinde başlayacak. Başkan Sinan Boztepe, Akdeniz takımındaki son gelişmeleri aktardı.

Antaly’da Alex ile yollar ayrılacak mı?
Yayınlama: 03.07.2024
3
A+
A-

Geçen sezonu 12 galibiyet, 13 beraberlik ve 13 yenilgi ile 49 puanla 10’uncu sırada tamamlayan Antaly, sezon hazırlıklarına 5 Temmuz Cuma günü Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde yeni teknik yöneticisi Alex de Souza idaresinde başlayacak. Kırmızı-beyazlılar, 7-17 Temmuz tarihlerinde Burdur kampının yanı sıra, 20-30 Temmuz tahrihlerinde Erzurum kapmını gerçekleştirecek. Antaly, sezon öncesi son hazırlıklarını ise tesislerinde sürdürecek. Antaly’un kamp dönemi boyunca 6-7 hazırlık maçı yapması bekleniyor. Sezon öncesi transfer çalışmalarını sürdüren Antaly’da başkan Sinan Boztepe Demirören Haber Ajansı’na özel açıklamalar yaptı.

2 Temmuz itibarıyla 58’inci kuruluş yıldönümlerini kutladıklarını dile getiren Sinan Boztepe, “Bu sene 58’inci yıl dönümümüz ve çoğu zaman ki gibi heyecanlıyız. Bu sene 58’inci yıl dönümünü yaşamak bize nasip oldu. Bununla alakalı da 07.07 tarihinde pazar akşamı Boğaçay’da konserimiz olacak. Taraftar gruplarımızın organize ettiği ve bizim desteklediğimiz bir organizasyon. İnşallah orada olacağız” dedi.

“ENGELİN KALKMASI İÇİN ÖN HAZIRLIKLARIMIZI YAPIYORUZ”

Transfer tahtasını açmak için çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Başkan Boztepe, şöyle konuştu:

“Şimdi elimizden geldiği kadar bütün belediyelerimizden ve siyasetçilerimizden destek almak için çalışıyoruz. Antaly, Antalya’ya malolmuş, Antalya’nın en büyük markası, bunu çoğu zaman biliyoruz. Bundan sonraki süreçte dayanaklarının olacağına inanıyoruz. Zira çok olumsuz ve şanssız olaylar yaşadık. Bize destek olsunlar diye bu hususta elimizden gelen çalışmaları da yapıyoruz. Şu Anda transfer pürüzümüz evet var, hepimizin bildiğii 5 belgemiz var. Şu Anda biz ön hazırlıklarımızı yapıyoruz. Kimileri basına sızdı, kimileri sızmadı. Ön protokolleri imzaladığımız, sona getirdiğimiz oyuncularımız var. Takımımızı güçlendirmemiz ve genişletmemiz gerekiyor. Kontratı bitmiş, öncesinde yük olan oyuncular vardı. Gidenler var. Yerlerinin doldurulması gerekiyor. Bu kadar ağır bir transfer çalışması yaparken de transfer pürüzünün kaldırılmaması benzeri bir şey söylediği söz edilen olamaz. Yalnızca doğru vakti bekliyoruz. Bütün ön protokollerin hazırlıklarını yapacağız. Ön kontratları imzalayacağız. Engeli kaldırıp lisanslarımızı işletip ondan sonraki süreci izlemeye başlayacağız.”

“5-6 TRANSFER DÜŞÜNÜYORUZ”

Teknik yönetici Alex de Souza ile takıma yapılacak destekler hakkında daima iletişim halinde olduklarını ve bunun doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerine dikkati çeken Boztepe, 5-6 transfer yapacaklarını söyledi.

Boztepe, “Kalecimiz Helton Leite’nin mukavelesi bittiği için bir kaleci arayışımız vardı. Bununla alakalı aslında kalecimizle anlaştık. Defans için de 1 oyuncu, kanatlarda 2 oyuncu, tabii ki santrfor noktasında da oyunculara muhtaçlığımız var. Birtakım imzalar atıldı, kimilerinde son etaba geldik. Yaklaşık 5-6 transfer yapmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

“ALEX DE SOUZA’NIN KONTRATINDA MAHZUR KALKMAZSA FESİH UNSURU VAR”

Transfer yasağının kalkmaması durumunda Brezilyalı teknik yönetici Alex de Souza’nın mukavelesinde fesih unsuru olduğuna vurgu yapan Antaly Başkanı Boztepe, “Bu maddeyi biz Alex de Souza ile bir arada oturup yazdık. Zira biz ileriye doğru muvaffakiyet maksadı koyduk. Yani ‘Biz başarılı olmak istiyoruz’ diye söyledik. Dedik ki ‘Eğer ki biz transfer pürüzünü kaldırmayacaksak ya da hani gidilmesi aynıi bir durum oluşacaksa, bireyler, taraflar, kurumlar zarar görmeden kontrat feshedilebilir’. Yani sana biz doğru bir takım kuramayacaksak, yani biz Antaly olarak zarar görmeyeceğimiz şekilde bir madde koyduk. Bu maddeyi kimse zarar görmesin diye ben koydum. Yani bu hususta biraz hassas bir istikrar var aslındafakat bunu sanırım yanlış yorumladı galiba insanlar. Buradaki istikrar aslında tamamen Antaly’un menftlerini korumak. Çift taraflı kimse zarar görmeyecek şekilde feshedilebilir” sözlerini kullandı.

“ALEX KENTE HAREKETLİLİK GETİRDİ”

Alex de Souza’nın Antaly’a gelmesinden sonra bir heyecana neden olduğunu söyleyen Boztepe, Alex’in Türkiye’de insanlara malolduğunu belirtti. Boztepe, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Alex, Türkiye’de insanlara malolmuş bir futbolcuydu. Bundan sonraki süreçte de o denli bir teknik adam olacağına inanıyorum. Çok çalışkan biri. Çok önemli mesai harcayan, geçtiğimiz dönemlerdeki maçlarımızı tek tek inceleyen, elimizde bizimle devam edecek oyuncuların bütün performanslarını son derece, her adımını tek tek incelemiş bir adam. Ben Alex’e inanıyor ve güveniyorum. O sebepten ötürü esasen bu yola girdik, bu yola çıktık. İnşallah çok başarılı işlere imza atacağız. Kente de bir hareketlilik getirdi” sözünü kullandı..

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights