Alagöz Holding 4. Kayısı Cup Tenis Turnuvası tamamlandı

Iğdır’da yapılan Alagöz Holding 4. Kayısı Cup Tenis Turnuvası tamamlandı.

Alagöz Holding 4. Kayısı Cup Tenis Turnuvası tamamlandı
Yayınlama: 29.06.2024
5
A+
A-

Iğdır’da düzenlenen Alagöz Holding 4. Kayısı Cup Tenis Turnuvası tamamlandı.

Türkiye Tenis Federasyonu tarafından, Gençlik ve Spor Şehir Müdürlüğü bahçesindeki kortlarda, Alagöz Holding’in sponsorluğunda düzenlenen tertibe 23 vilayetten 88 erkek ve 50 bayan atlet katıldı.

Final maçlarıyla tamamlanan turnuvada, tek bayanlarda Çağla Teoman, tek erkeklerde Ahmet Atabey birinci oldu. Çift bayanlarda Çağla Teoman-Buse Gündüz, çift erkeklerde ise Ahmet Atabey-Mahmut Emre Günmeriç ekibi ilk sırayı aldı.

Atletlere mükafatlarını Iğdır Valisi Ercan Turan, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Gençlik ve Spor Kent Müdürü Recai Şahin ve protokol üyeleri verdi.

Iğdır Valisi Ercan Turan, burada yaptığı konuşmada, kentin günden güne geliştiğini ifade ederek, “Güzel bir aktiflikte beraberiz. Kendimize misyon belirlediğimiz en çok önemli ögelerden biri madde bağımlılığıyla gayrettir. Madde bağımlılığıyla mücadelede en hoş usul tabii spor ve kültürel fliyetlerdir. Biz Iğdır’da tenis sporunu yaygınlaştırmayı planlıyoruz. Spor kararlılığı artırıyor, iyi düşünmeyi sağlıyor ve bu sporu yapan gençler ilerde daha başarılı oluyor. Bugün burada ulusal seviyede bir fliyet yapmaktayız, önümüzdeki yıl bu etkinliği uluslararası seviyede yapmayı planlıyoruz. Iğdırımızı uluslararası alanda tanıtmak istiyoruz.” dedi.

Bayanlarda birinci olan Çağla Teoman, turnuvaya Trabzon’dan geldiğini anımsatarak, “Burada olmaktan ötürü çok memnunum, çok çekişmeli ve zor bir turnuvaydı, keyifle geçti. Birinci oldum, amacım daha çok çalışıp uluslararası arenalarda iyi derecelerle ülkeme dönmek olacak.” sözünü kullandı..

Turnuvaya Hakkari’den katılan Zelal Yulu de, “Iğdır çok hoş bir turnuvaya ev sahipliği yaptı ve ben burada ikinci oldum. Spora 13 yaşında başladım, 5 yıldır bu spor yapıyorum, gayem bu branşta milli sportmen olmak.” sözlerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights