Ahmet Çalık buz pateni pisti açıldı

Ahmet Çalık, Ankara-Niğde otoyolunda geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetmişti. Keçiören Belediyesi tarafından yapılan buz pistine futbolcunun ismi verildi

Ahmet Çalık buz pateni pisti açıldı
Yayınlama: 29.10.2023
6
A+
A-

Trafik kazasında hayatını kaybeden milli futbolcu Ahmet Çalık’ın isminin verildiği Ovacık Mahallesi’ndeki buz pateni pistinin açılışına Çalık’ın ailesi, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Gençlerbirliği Kulübü yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Ahmet Çalık spor tesisi açıldı

Açılışta konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok “Bugün kentimizde eksik olan bir hizmeti inşallah birazdan tamamlayacağız. Birçok eserler, birçok hizmetler yaptık. Yalnızca buz pateni pistimiz değil burada yürüyüş yolumuz var, kaykay alanımız var, park alanımız var. Tenis kortumuzdan oluşan bir spor kompleksi ayrıyeten.

Tesis bedelsiz kullanılacak

Hemen karşı tarafta 97 bin metrekarelik yeni yaptığımız bir park ve spor alanı Nursultan Nazarbayev ismini verdiğimiz orada da yeniden halı alanlarımız var, tenis kortlarımız var, voleybol, basketbol alanımız var, 2,5 kilometrelik yürüyüş ve koşu yolumuz var, tabi 12 bin tane de dikilen çeşitli bitkiler Bunların tamamı ücretsiz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights