1461 Trabzon FK’nın yeni teknik direktörü Zafer Turan oldu!

TFF 2. Lig’de mücadele eden 1461 Trabzon FK, teknik yönetici Zafer Turan ile 1 yıllık kontrat imzaladı. İşte ayrıntılar…

1461 Trabzon FK’nın yeni teknik direktörü Zafer Turan oldu!
Yayınlama: 10.06.2024
10
A+
A-

TFF 2. Lig play-off yükselme maçında Iğdır FK’ya 1-0 yenilerek 1. Lig’e çıkamayan 1461 Trabzon FK’da teknik yöneticilik vazifesine Zafer Turan getirildi. 1 yıllığına mukavele imzalanan teknik adam için kulüp tesislerinde imza merasimi düzenlendi. Merasimde bir konuşma yapan 1461 Trabzon FK Başkan Yardımcısı Cengiz Tosun, “Amacımız 2024-2025 sezonu içerisinde grup lideri olarak 1. Lig’e çıkmak. Teknik yöneticinin Trabzon geni taşıyan biri olmasını istedik. Zafer hocamız ile yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Teknik yönetici Zafer Turan ise iki ortak heyecanın birleştiğini ifade ederek, “Göreve bugün itibarıyla başlıyoruz. Zaman birbirimizi daha da tanımamızı sağlayacak. Daha önce 13-14 sene profesyonel futbol oynadım. Aslen Trabzonluyum. Atalarımızın doğduğu topraklarda çalışmak nasip oldu. O yüzden çok memnunum. Buranın tabiatını biliyorum. Hepimizin heyecanı var. 2 ortak heyecan birleşti. Bu vakte kadar olanlar geride kaldı diye düşünüyorum. 5 yıldan beri bir hedef var. Hedefe adım adım yaklaşıldı. En son bu sene finale kadar gelindiolmadı. Bundan sonra her şey daha doğru planlama ile doğru bir şekilde gideceğini düşünüyorum. Ben o heyecanı yaşıyorum” dedi.

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı ile görüştüğünü kaydeden Turan, “Buraya gelmemde kendisi de vesile oldu. Biraz daha iletişim halinde olacağız. Biz burada yarışmacı bir grubumuz yetiştirici bir takım değilizbu takım bir üst ligde olursa biraz daha yetiştiricilik manasında farklı bir noktaya gelebilir. Takımın yüzde 90’ını tanıyorum. Çalıştığım oyuncular da var. Final maçını seyrettim. Oyuncu düzeyi çok üst seviyede bir takımdıfakat oyuncu performansları yeteri derecede yoktu. Hepsi bir araya gelmediği için başarı olmadı. Ligde ekonomik gücü yüksek olan kadrolar da vardı. Önümüzdeki sezonun planlamasında buradaki insanlardan faydalanacağım. Oyuncu çok iyi olabilir, geçmişte çok yararlı işlerde yapmış olabilirfakat şimdi takıma kimyası uymayabilir. Ona göre planlamayı yapacağız” tabirlerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights