Türkiye’nin pist yarışlarındaki yeni şampiyonu; Barkın Pınar

Türkiye pist şampiyonasında zirve Barkın Pınar’ın oldu. Topladığı 102 puanla şampiyon olan Barkın Pınar ülkemizi Avrupa’da temsil edecek.

Türkiye’nin pist yarışlarındaki yeni şampiyonu; Barkın Pınar
Yayınlama: 26.12.2023
3
A+
A-

Türkiye Pist Şampiyonası’nda Bitci Racing Team AMS ismine yarışan ve topladığı 102 puanla şampiyon olan Barkın Pınar, Ülkemizi 2024 yılında düzenlenecek TCR Europe Endurance yarışlarında temsil edecek.

Barkın Pınar, “Motor sporları izleyenler tarafından ferdî bir spor olarak değerlendirilse de aslında tamamen bir takım sporu. Bu sebeple öncelikle ekibimin her üyesine çok teşekkür ediyorum. Zor kaidelerde bir sezon geçirdik. İzmit’te sağanak yağmur altında, İzmir’de 40 derece üzeri hava sıcaklığında yarışlar yaptık. Sonunda ipi önde göğüslemek memnunluk verici. Sponsorum UniCo Sigorta’ya da takviyeleri için teşekkür ediyoruım. Team AMS ile önümüzdeki sezon yurt dışında yarışacağım. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için elimden gelen çabayı sarf edeceğim” dedi.

Aynı takımdan Seda Kaçan ve Gökhan Kellecioğlu da derece yaparken Türkiye Pist Şampiyonası döneminde isminden söz ettiren BITCI Racing Team AMS’de Takım Yöneticisi İbrahim Okyay, “Takım sponsorumuz Bitci teknoloji ile 3 yıllık bir proje oluşturduk ve maksatlar koyduk. Pist, offroad ve karting olmak üzere 3 branşta Türkiye’de ve yurtdışında 3’ü kadın, toplam 15 atlet yarıştırdık. Yalnızca bu sezon 32 toplam 79 yarışta start aldık ve takip ettiğimiz tüm şampiyonalarda pilotlar ve takım şampiyonlukları elde ederek ulaşılması zor bir öykü yarattık. Özcesi epey başarılı bir programı tamamlamış ve bitirmiş olmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Bu süreçte başarılardaki en büyük hisseye sahip takım atletlerimizi ve teknik grubumuzu gönülden kutlarım” tabirlerini kullandı. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights