Sakary Teknik Direktörü Tuncay Şanlı’dan VAR isyanı!

Trendyol 1. Lig’in 19. haftasında Gençlerbirliği’ne 3-1 mağlup olan Sakary’da Teknik Yönetici Tuncay Ulu, “Futbol oynarken hakem konuşmam, zira karşılık verebileceğim yer sahadır. Hakem kusur yapabilirfakat ‘VAR’ neden devreye girmiyor en büyük soru işareti orada” dedi.

Sakary Teknik Direktörü Tuncay Şanlı’dan VAR isyanı!
Yayınlama: 24.01.2024
3
A+
A-

Trendyol 1. Lig’in 19. haftasında Gençlerbirliği’ne 3-1 mağlup olan Sakary’da Teknik Yönetici Tuncay Ulu, maçı değerlendirerek, “Futbol oynarken hakem konuşmam, zira karşılık verebileceğim yer sahadır. Hakem kusur yapabilir’VAR’ neden devreye girmiyor en büyük soru işareti orada” dedi.

Sakary, Rüstemler Tesisleri’nde Teknik Yönetici Tuncay Ulu nezaretinde Ümraniyespor maçının hazırlıklarına devam etti. Bir kısmı basına açık olan idmanda yeşil-siyahlı takım, ısınma hareketleri ve koşu ile başladı. İdman; taktik, teknik ve dinamik ısınmayla devam etti. Sakary, Ümraniyespor ile 28 Ocak Pazar günü st 16.00’da Ümraniye Belediyesi İl Stadı’nda karşılaşacak. Sakarya temsilcisi bu müsabakadan 3 puan almayı hedefliyor.

“FUTBOL OYNARKEN HAKEM KONUŞMAM, ZİRA YANIT VEREBİLECEĞİM YER SAHADIR”

Ligin 19. haftasında Gençlerbirliği ile karşılaşan ve 3-1 yenilgi alan Sakary’da teknik yönetici Tuncay Ulu, maçı değerlendirdi. Ulu, “Hepimiz üzgünüz ben genelde futbol oynarken hakem konuşmam, zira karşılık verebileceğim yer sahadır demiştim, çoğu zaman da bunun ardındayım. Şuanda oyuncu grubu da sonlu ve üzgün olabilir. ama yolumuza devam edeceğiz. Bizim oyunumuz buydu zati bu oyunu 80-90 dakika arasına getirmek için mücadele ediyorduk, idmanlarımız da bu yönde gidiyordu. Gençlerbirliği maçına baktığımızda makul kısımlarında oyuna sahiptik hem de keyif veren bir futbol oynuyorduk. Sonuçlandırmalarda bazen yaşadığımız kahırlar olabilirmaçı alıp öteki bir yere götürmek, futbolun dışına çıkmak, futbolu konuşmamak üzücü. Daha öncede konuşmuştuk yaşananlardan ötürü artık ülkemizde şunu çok net bilmeliyiz, yalnızca futbol konuşmalıyız, futbolun doğrularını konuşmalıyız. Şayet yanılgılar varsa da bu yanılgılardan herkes ders çıkartmalı” dedi.

“GENÇLERBİRLİĞİ MAÇINDA HER ŞEY ORTADA ASLINDA SÖYLENECEK ÇOK ŞEY DE YOK”

Kamptan döndükten sonra yapılan Göztepe maçına değinen Ulu, “Ben Göztepe maçından sonra hakeme gittim “Ben bu maçı kötü oynadım. Ben bunun tahlilini yapacağım. Sizden de rica ediyorum maçı tekrar izleyin ve tahlilinizi yapın” demiştim. Gençlerbirliği maçında her şey ortada esasen söylenecek çok şey de yok. Nasıl bir karar alırlar, neler söylerler yetkililer onu bilemembiz birlik ve beraberlik içinde olmalıyız, taraftarımızdan takviyelerini bekliyoruz. Koşullar ne olursa olsun bu takım, bu oyuncu grubu uğraşına devam edecek. Kurallar ne olursa olsun biz yeniden çıkıp oyunla kazanmak istiyoruz” diye konuştu.

“HAKEM YANILGI YAPABİLİR’VAR’ NEDEN DEVREYE GİRMİYOR, EN BÜYÜK SORU İŞARETİ ORADA”

Gençlerbirliği maçında verilen penaltı hakkında konuşan Ulu, “Penaltı verildikten sonra bizde izledik ben sonrasında kulübeden çıkıp itiraz ettim. Hakem yanılgı yapabilir ama ‘VAR’ neden devreye girmiyor, en büyük soru işareti orada ve konuşmaları açıklasınlar. Benim iki oyuncum kırmızı kartla dışarı çıkmış. Tahminen çok sonlandılar zira psikolojileriyle oynayan bir hakemden bahsediyoruz. O yüzden onların tepki vermesi oda insan, hakemde bir insan ama artık biz doğruyu bulmak zorundayız diye düşünüyorum” sözünü kullandı..

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights