Milli yüzücü Sümeyye Boyacı’nın hayatı belgesel oldu

Tarihte ilk defa dünya şampiyonu olan ilk bayan paralimpik milli yüzücümüz Sümeyye Boyacı’nın hayatı ‘Kulvar’ isimli bir belgeselle izleyiciyle buluşacak.

Milli yüzücü Sümeyye Boyacı’nın hayatı belgesel oldu
Yayınlama: 26.09.2023
9
A+
A-

Beş yaşında yüzmeye başlayan, karşılaştığı tüm zorlukları azmi ve hayat gücüyle aşarak yüzmede dünya şampiyonluğuna uzanan Sümeyye’nin rekorlarla dolu muvaffakiyet hikayesi ve 2024 Paris Olimpiyatları amacına adım adım yaklaştığı hazırlık süreci, Allianz Türkiye tarafından hazırlanan “Kulvar” isimli dört kısımlık bir belgesele bahis oldu.

Kulvar’ın ön gösterimi düzenlendi

Yönetmenliğini Tugay Güntekin’in üstlendiği dört kısımlık belgesel ‘Kulvar’ bir YouTube içeriği olarak hazırlandı. Genç atletin IDM Berlin Para Yüzme Dünya Serisine hazırlık ve idman sürecine odaklanan üretimin çekimleri, Eskişehir, İstanbul, Ankara ve Berlin olmak üzere dört farklı şehirde gerçekleştirildi. Milli atletin meslek seyahatinde umudunu çoğu zaman güçlü tutarak tüm pürüzleri aşması ve Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için kota almayı başarma hikayesini işleyen belgeselin ön gösterimi, Sümeyye Boyacı ile Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Onur Kırcı’nın evinde Allianz Tower’da düzenlendi.

“Bu seyahatte ter, gözyaşı ve sakatlıklar var”

Sümeyye Boyacı, ‘Kulvar’ belgeselinin gösteriminin akabinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Milli yüzücü yaşadığı tüm zorluklara karşın pes etmediğini şu tabirlerle anlattı: “Bana göre gerçek muvaffakiyet, benim yenilgilerle galibiyetler arasında geçirdiğim sürecin ta kendisi. Çok Önemli olan o adımı atmak. Bu seyahatte ter, gözyaşı ve sakatlıklar var.Allianz ile çıktığımız bu yolda da hep söylediğimiz aynıi umut çoğu zaman var. Kaybettiğim vakitlerde bile, bu işi ilk günkü gibi çok sevmem ve yola devam edebilmem gerçek muvaffakiyetim. Avrupa şampiyonluğunu ilk sefer tattığımda 15 yaşındaydım. Şu Anda 2024 Paris Olimpiyatları’nda ülkemi en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyorum. Bu seyahatte bana destek olan herkese teşekkür ediyorum.”

“Sümeyye Boyacı gelecek kuşaklar için değerli bir yol açıyor”

Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Onur Kırcı ise yaptığı konuşmada, Allianz’ın ‘Birlikte, Umutla’ marka yaklaşımı için Sümeyye Boyacı’nın çok iyi bir rol model olduğuna değinerek şunları söyledi: “Allianz Türkiye ile Sümeyye’nin yollarını kesiştiren iş birliğinin öyküsü, Allianz Kümesi’nin Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın ‘Global Sigorta Ana Ortağı’ olmasıyla başladı.”

“Allianz Türkiye olarak biz de spora ve atlete olan takviyemizi genişletme gayesiyle, bizlere umudun en hoş tanımlarından birini yapan özel bir sportmen olduğuna inandığımız Sümeyye Boyacı’nın ana sponsoru olduk. Sümeyye’nin sadece atlet kimliğiyle değil, ayna vakitte akademik hayatına verdiği kıymetle ve çalışkanlığıyla, bu ülkenin yetiştirdiği başarılı genç bir bayan olarak, gelecek jenerasyonlar için değerli bir yol açtığına inanıyorum.”

“Sümeyye’nin uluslararası arenadaki başarılarına tanıklık etmekten, heyecanını ‘ve gururuna paylaşmaktan memnunluk duyuyoruz. aynı heyecanı ve memnunluğu, öbür olimpik atletlerimizle yapacağımız iş birlikleriyle de devam ettirmek istiyoruz. Allianz olarak ‘Birlikte, Umutla’ demeye, toplumsal umudu büyütmek için çalışmaya devam edeceğiz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights