KBSL’nin yeni ekibi Zonguldak Spor Basket 67’ye destek çağrısı

Zonguldak Spor Basket 67 Kulübü Başkanı Kanat Tan, yeni sezonda ING Bayanlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele edecek takıma destek davetinde bulundu.

KBSL’nin yeni ekibi Zonguldak Spor Basket 67’ye destek çağrısı
Yayınlama: 12.06.2024
3
A+
A-
 Zonguldak Spor Basket 67 Kulübü Başkanı Kanat Tan, yeni sezonda ING Bayanlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele edecek takıma “destek çağrısı” yaptı.

Site Spor Salonu’nda basın toplantısı düzenleyen Tan, “Zonguldak Spor” ismini yaşatmak için kurdukları takımın Karadeniz bölgesinin tek ekibi olduğunu söyledi.

Tan, bu kentin en düzgününü hak ettiğine inandıkları için uzun süren gayretlerle “Potanın Elmasları” diye hitap ettikleri takımı bu yere getirdiklerini vurgulayarak, “Borcu olmayan bir kulübüz. Halka açık, isteyenin istediği şekilde adaylığını koyup başkan olabileceği oluşum içerisindeyiz.” dedi.

İki yıl boyunca yaklaşık 25 milyon lira harcadıklarını aktaran Tan, kimseden destek almadıklarını, yönetim konseyiyle takımı şampiyon yaptıklarını dile getirdi.

Tan, Süper Lig’e çıktıkları zaman insanlara güvenerek hareket etmediklerini dile getirerek, “Çevremizde 7 holdingimiz, 28 belediyemiz var. Bu kentten para kazandıkları için biraz borçlu olduklarını düşünüyorum.” dedi.

Türkiye’de seyirci ortalaması en yüksek kulüplerden olduklarını fakat yönetim heyetinin transfer için 40-50 milyon lira verebilecek gücünün bulunmadığını anlatan Tan, şimdi ligdeki 14 takımdan 11’inin transferi bitirdiğine işaret etti.

Tan, “Bu seyirci, il bunu hak etmiyor. Bizim altın kesemiz yok. Yapacak bir şey yok. Elimizi tabii taşın altına koyacağız ama bu sene malum 4 yabancı kuralı var. Ligde rekabet etmemiz için sahaya 5 atlet çıkıyor, 4’ü yabancı. 50 milyonun yarısı zati yabancıların bütçesi. Bunun konaklaması, sigortası var. Biz nasıl yapacağız? Çok üzülerek soruyorum.” sözünü kullandı.

Basın toplantısına siyasi partilerin kent başkanları, sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri ve taraftarlar da katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights