İstifa Eden Recep Çınar’dan Olay Sözler:: “Çeneme Kilit Vurmam!”

Türkiye Boks Federasyonu’ndaki, ‘Basın ve Halkla Bağlantılardan Sorumlu Asbaşkanlık’ görevinden istifa eden Recep Çınar, flaş açıklamalar yaptı…

İstifa Eden Recep Çınar’dan Olay Sözler:: “Çeneme Kilit Vurmam!”
Yayınlama: 10.08.2023
10
A+
A-

Türkiye Boks Federasyonu’nda (TBF) uzun müddettir Basın ve Halkla Münasebetlerden Sorumlu Asbaşkan olarak görev yapan Recep Çınar, hem idareden hem de asbaşkanlık görevinden istifa etti. Çınar, “Bazı bahisleri ne sümenaltı ederim ne de kendimle mezara götürürüm. Türk boksunun hayrına olacaksa çeneme kilit vurmam” sözünü kullandı..

“Olimpik branşlar, maalesef futbolun gölgesinde kaldı”

İstifa konusunda açıklamalarda bulunan Recep Çınar, ömrünün yarısından fazlasını sporun içerisinde geçirdiğini ifade ederek, “Özellikle ülkemizde futbolun çok ön plana çıktığı herkesin malumu. Boks, güreş, halter ve diğer olimpik branşlar, maalesef futbolun gölgesinde kaldı, kalıyor ve kalmaya da devam edecek.

“Katkım olsun diye Boks Federasyonu’nda görev aldım”

Spor gazetecisi ve TSYD Genel Başkan Yardımcısı olmam hasebiyle de çok sevdiğim boksa ve diğer amatör branşlara bir katkımız olur fikriyle Türkiye Boks Federasyonu’nda görev aldım.

Bu manada da mütevazi olmam, iyi işler yaptığımı düşünüyorum. Yalnızca boksa değil, halter olsun, tekvando olsun, güreş olsun katkılarım olmuştur, bundan sonra da olacaktır” tabirlerini kullandı.

Recep Çınar neden istifa etti?

Son vakitlerde Türkiye Boks Federasyonu Başkanı ve idaresinin eleştirildiği, bilhassa sosyal medyada hedef haline getirildiği sorusuna karşılık vermekten kaçınan Çınar, “Bunlar benim istifamın dışında gelişen olaylar. İstifa sebebim basında yahut sosyal medyada çıkan haberlerden kaynaklı bir istifa değil.

” Kendi niyetim ve hür irademle bu türlü bir karar aldım”

Dahası bu yazılan ve çizilenlerden ötürü istifa ettiğim aynıi bir algı son derece yanlış ve tutarsız. Kendi niyetim ve hür irademle bu türlü bir karar aldım ve eyleme geçirdim. Elbette beni de arayanlar oldu, sitem edenler oldu, lakin an itibarıyla konuşulacak sıkıntılar değil.

“Türk boksunun hayrına olacaksa çeneme kilit vurmam”

Şunun da altını çizmekte fayda var; birtakım mevzuları ne sümenaltı ederim, ne de kendimle mezara götürürüm. Türk boksunun hayrına olacaksa çeneme kilit vurmam,zamanlamayı iyi yapmak lazım” diyerek sözlerini noktaladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights