Göztepe’nin basketbolda hedefi Süper Lig

Mehmet Sepil Gelecek dönemden itibaren Göztepe artık profesyonel ligler dediğimiz yere adımını atacak

Göztepe’nin basketbolda hedefi Süper Lig
Yayınlama: 08.02.2024
10
A+
A-
Göztepe Olimpik Branşlar Başkanı Mehmet Sepil, gelecek dönemden itibaren profesyonel liglerde yer alacakları erkek basketbolunda Pınar Karşıyaka’nın kenti yıllardır çok iyi şekilde temsil ettiğini ifade ederek, “Şimdi artık biz de geliyoruz. Biz de adım adım muvaffakiyet için gelecek dönemden itibaren yola çıkıyoruz.” dedi.
Gürsel Aksel Stadı’nda düzenlenen basketbol şube tanıtım toplantısında konuşan Mehmet Sepil, kulüp bünyesinde 10 yıl önce yalnızca hentbol ile yelken şubelerinin bulunduğunu ve bu sayının 17’ye yükseldiğini söyledi.
Sepil, basketbolda altyapıyla başladıkları çalışmalarda 2 yılda çok önemli bir uzaklık aldıklarını ifade ederek, şöyle konuştu:
“Gelecek dönemden itibaren Göztepe artık profesyonel ligler dediğimiz yere adımını atacak. Hedef tekrar burada da sabırla ve altyapıya çok değer vererek geleceği inşa etmek ve finansal olarak güçlü şekilde bu işe devam etmek. Futbolda da yolumuz iyi. Çok hoş bir yapılanma yaptık. İnşallah orada da muvaffakiyetler bizi bekliyor. Basketbolda İzmir’de hoş ve başarılı bir ekibimiz var, Karşıyaka. Yıllardır İzmir’i baskette çok başarılı olarak temsil etti. Şu Anda artık biz de geliyoruz. Biz de adım adım muvaffakiyet için gelecek dönemden itibaren yola çıkıyoruz.”
Voleybolda da gayelerinin gelecek sezon için Sultanlar Ligi olacağını kaydeden Sepil, “Mevcut yapı içinde yolumuza devam ederek bayanlar voleybolda da çok başarılı olacağımıza inanıyorum.” dedi.
Sepil, Gürsel Aksel Stadı’nın 24 st yaşayan bir spor merkezi haline geleceğini ifade ederek, “Olimpik yüzme havuzu, tenis kortları, çeşitli branşların yer alacağı İnciraltı projesine de 2-3 ay için başlayabileceğimize inanıyorum. Orada bir salon da olacak. Salonumuz çok büyük olmayacakfakat maç oynanabilecek.” tabirlerini kullandı.
Basketbol Şube Başkanı Atakan Atalar ise gelecek sezon Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde mücadele edeceklerini ifade ederek, 3 sezon bitiminde Süper Lig’e yükselme gayelerinin olduğunu söyledi.
Toplantıya katılan Türkiye Basketbol Federasyonu Asbaşkanı Hüseyin Beşok da İzmir’in Süper Lig’deki takım sayısının artmasını istediklerini vurgulayarak, “3 yıllık projenin akabinde Göztepe’nin Süper Lig’de oynayacağına inanıyorum.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights