Galatasaray’da Dursun Özbek’ten flaş açıklamalar!

Galatasaray’da Başkan Dursun Özbek gündeme dair flaş açıklamalar yaptı. Bu açıklamaları haberimizden takip edebilirsiniz…

Galatasaray’da Dursun Özbek’ten flaş açıklamalar!
Yayınlama: 11.06.2024
1
A+
A-

Galatasaray’da Başkan Dursun Özbek gündeme dair TRT SPOR’a flaş açıklamalar yaptı. Bu açıklamaları haberimizden takip edebilirsiniz.

İŞTE ÖZBEK’İN AÇIKLAMALARI:

Çok zorlu bir sezon geçti. Daha keyifli olabilirdi. Yarış iki takım arasında geçti. Küme düşme potası çok daha keyifliydi. Heyecan sın dakikaya kadar sürdü. Bu kadar büyük puan farkı olması bence iyi değildi. İnşallah önümüzdeki sene daha çok kulübün katıldığı bir yarış olur. Biz esasen 24. şampiyonluğa kenetlenmiştik. Geçen sene bir takım vardı ve ona bir destek yapıp şampiyonluğa ulaştık. Daha erken de şampiyon olabilirdi.fakat birtakım parametreleri burada açıklamaya gerek yok. Hocama ve teknik heyete teşekkür ediyorum. Bilhassa taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Önümüzdeki sezon bir tık daha yukarı çekeceğiz.

Geçen sezon Şampiyonlar Ligi’nde çok kötü oynamadık. Bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde play-off oynayacağız. bu sezonki format biraz daha değişik olacak. Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olması lazım. Onun için çalışmalarımızı yapıyoruz. İç saha maçlarımız çok talep görüyor. Stadın kapasitesini artırma fikri hakim. Şayet Galatasaray Stadı 70 bin kişilik planlansaydı taraftarlar doldururdu.

Galatasaray seyri hoş futbol oynadığı için talep artıyor. 230 tane locamız var yaklaşık, 70 tane de bekleme listesi var. Talep artıyor! Bu Galatasaray’ın seyredenleri şad ettiğini gösteren bir olay. Bu bize de şevk veriyor.

Öyle bir düzeye geldik ki kombine satışlarını direk ben takip ediyorum. Bıraksak bir günde bitecek. Galatasaray’ı teşvik eden, bağıran, destekleyici taraftara ihtiyaç var. Ona göre planlama yapıyoruz. Fenerbahçe maçında bunun tesirini gördük. 6 puan farkla maça çıktık. O takımın performansını etkiledi. Tesadüf bir gol yedik ve 1 hafta uzadı. Tahminen de uzaması iyi oldu. Galatasaray’da şampiyonluklar alışkanlık haline geldi. Ufacık çocuğa sorsan şampiyon Galatasaray olur der.

2023’te 23., 2024’te 24. şampiyonluk gelince ister istemez 2025’te de 25. şampiyonluğu istiyorsunuz.

Yaklaşık 50 yıllık bir ticaret hayatım var. Şayet birine güveniyorsanız ona hareket kabiliyetini sağlamak zorundasınız. Florya’ya gidip orada gözükmek gerekmiyor.

ERDEN TİMUR AÇIKLAMASI…

Erden kardeşimi göreve ben getirdim. Seçime girmedi, sportif AŞ. atamayla oluyor. Biz daha önce de çalışıyorduk. Ben liderken 2016’da forma sponsorumuzdu. Galatasaray’la ilgisi Mustafa Cengiz döneminde de devam etti. Biz 2022’de seçilince tekrar çağırdım. Başarılı bir dönem geçirdik. İşi delege ettikten sonra o kişinin işine müdahale etmemize gerek yok. Galatasaray bir başkanlık sistemi. Başkan olarak sorumlu sizsiniz. Günün sonunda hesap lidere sorulur. Bu manada biz de Erden Timur’un başarılı olması için elimizden geleni yaptık. Ben kendisine devam etmesi gerektiğini söyledim. Bana işleriyle ilgili, ailevi kimi sorunları olduğu noktasında devam etmek istemediğini söyledi. Bu istekli yapılan bir iş. Hürmet duydum. Bu periyotta bizimle olmayacak.

“ELEŞTİRİLERE TAHAMMÜLLÜ OLMANIZ LAZIM”

Galatasaray’ın futbol aklı kim olacak? sorusuyla çok karşılaşıyorum. Erden Timur ile fliyet unsurumuz farklıydı. Daha sonra futbolla ilgilenmesini rica ettim ve kabul etti. Bu sene ise olmayacağını söyledi. Buna alışmak lazım. Galatasaray öteki kulüplere benzemiyor. Bizde tenkit çoğu zaman ön planda geliyor. Galatasaray bu şekilde büyümüş. Benim daha evvelki dönemlerimi hatırlayın. Her türlü ağır tenkide maruz kaldık. Bu tenkitlerden ötürü Galatasaray’a küsmek son derece yanlış. Erden genç bir ve hassas bir kardeşim. O bu tenkitlerden rahatsız oldu.fakat şayet Galatasaray’a hizmet etmek istiyorsanız bu tenkitlere tahammüllü olmanız lazım.

“FİKİR AYRILIĞI HEP VARDIR”

Fikir ayrılığı Galatasaray’da çoğu zaman vardır. Herkesin benzer şeyi söylemesi olağan bir şey olmaz. Fikir ayrılığının getirdiği pozitif şeyler de çoktur. Daha evvelki başkanlık devirlerimizde yaptığımız yanılgılar elbette vardı ama bu periyotta bu yanılgıları yapmamaya çalıştık.

26 senede 9 başkan değişmiş olması bence iyi bir şey. Zira Galatasarayi büyük bir dünya markasını yönetmek kolay bir şey değil. 26 sene dediğiniz zaman futbol iktisadının nerelere geldiğini de düşünmek lazım. Herkes eleştirilebilir. Genel konsey sizi kantara çıkarır. Bu genel heyet başarılı olan herkesi desteklemiştir. Öteki kadrolarla Galatasaray’ın yapısını kıyaslamak mümkün değil.

“BU BİR EKİP İŞİ”

Teknik ekip ve scout takımımız değişmedi. Yönetim şurasından birinin o sistemin içine girme ihtimali olabilir mi? Futbol aklı orada oluşuyor. Eksikleri hoca tespit ediyor ve scout takımıyla çalışıyor. Yönetim hocanın koyduğu gayeyle takımı kurmak. Erden Bey’in oradaki işlevi oradaki düzenle ilgili. Yapılacak bütün harcamalarda son imza liderin imzasıdır. Birinin bu uyumu sağlaması lazım. Bu bir ekip işi! Tek bir şahısla bunu isimlendirmek doğru değil. Ayhan Akman var sportif yönetici Cenk Ergün var. Futbol aklını oluşturmak için Galatasaray’a gelmedim. 17 branşıyla birlikte Galatasaray’ı yönetmeye geldim.

Florya projesi Galatasaray için çok önemli ama yalnızca Galatasaray için çok önemli değil. Biliyorsunuz ki Bankalar Birliği diye bir konsorsiyum var. Bu borçlanmanın getirdiği faiz yükü kadar bu yapılandırmanın kaideleri da Galatasaray için çok değerliydi. Bu sistem birtakım kısıtlamalar getiriyor. Biz Bankalar Birliği konsorsiyumunu ikna ederek bu yapılandırmadan çıkacağımızı belirttik.

Mayıs ayı itibariyle Bankalar Birliği’ne olan borcu bitirmemiz mümkündübazı tenkitler gelince apar topar bitirmek yerine yeni idareye bırakmak istedik. Şu Anda sevinerek söylüyorum diğer ekipler da bu türlü yapmaya başladı. Bunu bana konsorsiyum bankaları da söyledi ve teşekkür etti. Diğer kulüplere de teşvik olduğunu söylediler.

Galatasaray, sponsorluk gelirlerini yeteri derecede artırmış bir kulüptü. Bu gelirler Bankalar Birliği borcunu kapattıktan sonra size daha geniş bir finansal alan bırakıyor. Florya’dan gelecek para büyük bir para. Borçları kapattıktan sonra gelen geliri oluşturduğumuz fona bırakacağız. Bütün gelirler bu fonda toplanacak ve idareler de bu fonun yalnızca getirisini kullanacak. Florya projesi yalnızca futbol değil diğer amatör branşlar için de önemli.

ÖZBEK’TEN FLAŞ TRANSFER SÖZLERİ!

Şampiyon takımdan kimseyi satmayı planlamıyoruz. Takımın çok hoş bir omurgası var. 3-4 tane destek edilmesi gereken yer var. Bu takım çoğu zaman şampiyonluk oynarfakat bizim amacımız Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olmak. Bütün transferler kampa yetişmeye bilir. Adam Avrupa Şampiyonası’nda oynuyor…Yabancı sayısı sebebiyle bu takımdan kimi oyuncuları da elden çıkarmamız ya da kiralık olarak ayrılmamız gerekiyor.

Transferde çok sıkı çalışıyoruz. Zira bu para bizim için emanet para. Kulübü zora sokacak transferler yapmamaya çalışıyoruz.

O kadar geniş bir takımımız vardı ki performans almamız oyuncun devamlı oynamasıyla alakalı oldu. Daima oynayamayan oyuncunun performansı düşüyor. Yanlış oyuncu transfer ettiğimizi düşünmüyorum. Geniş takım sebebiyle talih bulamayan oyuncular oldu. Tek tek baktığımız zaman bu oyuncuların hepsi yıldız düzeyinde oyunculardı. Bu sene daha zor transfer dönemi geçireceğiz. Göndermek zorunda olacağımız oyuncular da var.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights