Ekrem Memnun: ”Umarım istediklerimizi gerçekleştiririz”

A Milli Bayan Basketbol Ekibi’nde başantrenör Ekrem Mutlu ile oyunculardan Gökşen Fitik ile Sinem Ataş, basına açıklama yaptı.

Ekrem Memnun: ”Umarım istediklerimizi gerçekleştiririz”
Yayınlama: 07.06.2024
14
A+
A-
FIBA 2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde mücadele eden A Milli Bayan Basketbol Grubu’nda başantrenör Ekrem Mutlu ile oyuncular Gökşen Fitik ile Sinem Ataş, hazırlık kampını iyi geçirmek istediklerini söyledi.

Türkiye Basketbol Federasyonunun internet sitesine açıklamada bulunan Ekrem Mutlu, bu yaz resmi maçları olmadığını ifade ederek, “Milli takım havuzunu genişletmek, çok baht veremediğimiz oyuncuları görmek ve ileride takımda görmek istediğimiz şahısları tanımak için bir kamp organize ettik. Hazırlık maçlarımız olacak. Olimpiyatlara hazırlanan Sırbistan ile karşı karşıya geleceğiz. Ondan sonra, son Avrupa Şampiyonası finalisti İspanya ve son Dünya Kupası finalisti Çin ile oynayacağız. Emelimiz oyuncu arkadaşları tanımak ve onlara milli takım kültürünü öğretmek. Bu maçlarda oyunumuzu oturtarak kimi arkadaşlara milli maç deneyimi kazandırmak istiyoruz. Umarım bu kampı amaçladığımız ve istediğimiz şeylere ulaşarak, sakatlık olmadan bitiririz.” tabirlerini kullandı.

Milli oyuncu Sinem Ataş, kampın verimli geçtiğini anlatarak, “Genç ve potansiyelli bir takımla yaz hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Kampta iyi çalışıyoruz ve kendimizi deneme fırsatı buluyoruz. Ortamızda yeni arkadaşlarımız da var. FIBA 2025 Bayanlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nin kasım ayı penceresinde oynayacağımız maçlarda bir ortada olacağımız için birbirimize daha iyi adapte olmaya çalışıyoruz. Kampı iyi noktalamak istiyoruz. Hazırlık maçlarımızda çok iyi kadrolarla karşılaşacağız. Bu maçlarda mücadele edip kampı en iyi şekilde tamamlamak istiyoruz.” diye konuştu.

Gökşen Fitik de önlerinde eleme maçları olduğunu vurgulayarak, “Buraya iyi bir kamp geçirmeye geldik. Buradaki devrimizi ve hazırlık maçlarımızı en verimli şekilde geçirmek istiyoruz. Eleme maçlarına hazır olarak gitmeyi amaçlıyoruz. Onun doğrultusunda hazırlıklarımız sürüyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights