BARÜ’lü milli halterci Emre Öztürk’ten 2 gümüş madalya

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi, milli halterci Emre Öztürk, Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nda 2 gümüş …

BARÜ’lü milli halterci Emre Öztürk’ten 2 gümüş madalya
Yayınlama: 25.10.2022
13
A+
A-

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi, milli halterci Emre Öztürk, Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nda 2 gümüş madalya almayı başardı.

Arnavutluk’un Durres kentinde organize edilen Gençler ve U23 Avrupa Halter Şampiyonasında mücadele eden Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Dilara Uçan’ın akabinde bir madalya haberi daha geldi. Karşılaşmalarda 96 kiloda yarışan BARÜ’lü milli halterci Emre Öztürk, silkmede 191, toplamda ise 340 kiloyla 2 gümüş madalya kazandı.

Avrupa ikincisi olan genç sporcuyu tebrik eden BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Bartın Üniversitesinin en değerli bileşeni olan öğrencilerimizin muvaffakiyetleri her geçen gün taçlanarak artıyor. ‘Tribünde değil, odağında ol’ anlayışıyla ülkemizin gelişimine katkılar sunmaya devam ettiğimiz bu süreçte, bizler de nitelikli gençler yetiştirmiş olmanın kıvancını yaşıyoruz. Bu kanılarla elde ettiği başarılardan ötürü öğrencimiz Emre Öztürk’ü tebrik ediyor, muvaffakiyetlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum” sözlerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights