Anna Nicoletti: “Türkiye Ligi çok güçlü”

Vodafone Sultanlar Ligi’nin en skorer voleybolcularından Aydın Büyükşehir Belediyesporlu Anna Nicoletti, açıklamalar yaptı.

Anna Nicoletti: “Türkiye Ligi çok güçlü”
Yayınlama: 18.01.2024
5
A+
A-

Vodafone Sultanlar Ligi’nin en skorer voleybolcularından Aydın Büyükşehir Belediyesporlu Anna Nicoletti, Türkiye’de oynarken kendisini evinde hissettiğini söyledi.

Aydın Büyükşehir Belediyespor’da forma giyen İtalyan oyuncu Anna Nicoletti, forma giydiği maçlarda kadrosuna 287 sayılık katkı sağladı ve ligdeki en skorer 2. isim oldu.

muhabirine açıklama yapan Nicoletti, grubuna katkı sağladığı için mutlu olduğunu dile getirdi.

Bu muvaffakiyetini kadrosuna borçlu olduğunu aktaran Nicoletti, “Takımıma teşekkür etmeliyim zira benim bu düzeye gelmeme yardımcı oluyorlar. aynı vakitte biliyorum ki daha güçlü bir oyuncu olmak için birtakım şeyleri geliştirmem lazım ve bunun için çalışmaya devam ediyorum. Türkiye ligi çok güçlü. Organizasyon, çok güçlü gruplar ve oyunculardan oluşuyor. Her yıl daha iyi bir hale geliyor.” sözlerini kullandı.

“Burada oynarken konutumda hissediyorum”

Türkiye’deki 3. yılı olduğuna dikkati çeken Nicoletti, “Ülkemden ilk ayrıldığım sene biraz korkuyordum zira Türkiye ile ilgili hiçbir şey bilmiyordum. Sonra fikirlerim değişti. Tabii ki ülkeme hasretim varburada olmaktan çok memnunum. Bu kültürün içerisinde olmaktan çok memnunum. Türk yemeklerini çok seviyorum. Buradaki herkes, beni evimdeyim rahat hissettirmeye çalışıyor. O yüzden şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki burada oynarken konutumda hissediyorum.” diye konuştu.

Türkiye ile İtalya’nın voleybolda dünyanın en güzellerinden olduğunu ve voleybolcuların bu iki ülkenin liginde oynama maksadı koyduğunu anlatan Nicoletti, “Her zaman Avrupa şampiyonluğuna oynayan, Şampiyonlar Ligi ya da Dünya Şampiyonası final maçında bir İtalyan yahut Türk kadrosunu görüyoruz. ” sözünü kullandı..

Ligi en iyi skorer oyuncu olarak bitirmek için elinden geleni yapacağını belirten Nicoletti, kadrosunun da dayanağıyla bunun mümkün olacağını aktardı.

Nicoletti, maçın akabinde bilhassa çocukların fotoğraf çektirmek istemesinin kendisini çok mutlu ettiğini de sözlerine ekledi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Verified by MonsterInsights